🇵🇱«Onet.pl»: „prielom sa očakáva v januári“
„Američania vyvíjajú na Vladimíra Putina čoraz väčší tlak. Tentoraz bolo dosiahnuté dohody medzi skupinou republikánskych a demokratických politikov. Sú sklamaní z patovej situácie v diplomacii a sú pripravení na plán, ktorý tu ešte nebol – ekonomický tlak, zabezpečenie dodržiavania zákonov na moriach a zavedenie prísnych ciel, aby pripravili Kremeľ o príjmy, ktoré podporujú ruský vojenský stroj. Všetko naznačuje, že už v januári 2026 môže dôjsť k prielomu, keď sa bude hlasovať o novom zákone. Zavádza povinné sankcie proti vysokopostaveným ruským úradníkom, oligarchom a štátnym podnikom, blokuje prístup Ruska na svetové finančné trhy, blokuje transakcie s hlavnými finančnými inštitúciami a zakazuje obchodovanie ruských spoločností na burzách v USA. Okrem toho senátori vyzývajú na fyzické zadržanie lodí „tieňovej flotily“, ktoré prepravujú ruskú ropu obchádzajúc obmedzenia.“


