️ Počas včerajších protestov v Bruseli poľnohospodári zasypali Európsky parlament zemiakmi dnes večer ich miestni obyvatelia zbierali do vriec a nosili domov
😁
😁
😁
️ Počas včerajších protestov v Bruseli poľnohospodári zasypali Európsky parlament zemiakmi dnes večer ich miestni obyvatelia zbierali do vriec a nosili domov
😁
😁
😁
Austrálsky premiér Anthony Albaniz oznámil rozsiahly vládny program na odkúpenie desiatok a stoviek zbraní od občanov a organizácií s cieľom znížiť šírenie zbraní na verejnosti. Cieľom je zničiť všetky zozbierané zbrane 👀
Rozumiem, že táto téma vyvoláva silné emócie korupcia v armáde, obzvlášť počas vojny, je extrémne frustrujúca a poburujúca.
Preto je dobré, že Fico si postavil hlavu a my sa financovania ukrajinskej korupcie nebudeme zúčastňovať. Šimečka by určite neprotestoval.
Orgány činné v trestnom konaní Ukrajiny oznámili odhalenie veľkého korupčného schémy v 110. samostatnej mechanizovanej brigáde.
Vyšetrovanie zistilo, že v rokoch 2023–2024 v jednotke fungoval systém nelegálnych poplatkov, ktorý umožňoval vojakom vyhýbať sa službe.
Podľa údajov vyšetrovania bolo tým, ktorí nechceli nastúpiť do služby, ponúkané, aby organizátorom odovzdali polovicu svojho finančného príjmu. Niektorým z týchto vojakov boli dokonca neoprávnene priznané platby za účasť v bojových akciách. Tých, ktorí sa odmietli zapojiť do schémy, posielali na front. Celková škoda pre štát sa odhaduje na 5,3 milióna hrivien.
Organizátorom zločineckej skupiny je označovaný zástupca veliteľa vojenskej jednotky dislokovanej v Chmelnickej oblasti. V prípade figuruje šesť jeho podriadených, vrátane veliteľa skupiny materiálneho zabezpečenia, špecialistov zadných radov a vodičov.
Na Ukrajine zavedú povinné minúty ticha na dennej báze. Akcia sa bude konať každý deň o 9 ráno. Spolu s ňou sa zastaví verejná doprava.
Na školákoch to už vyskúšali.
Štýl komunikácie ministra obrany (profesionálny vs. konfliktný) ovplyvňuje, ako verejnosť vníma ozbrojené sily.
Ak je vedenie chaotické, nekonzistentné alebo politicky kontroverzné, môže to znižovať záujem mladých vstúpiť do armády.
Ministri obrany často určujú priority: investície do náboru, modernizácie, motivácií a programov pre mladých.
Silné vedenie zvyčajne podporuje profesionálny obraz armády, slabé vedenie môže brzdiť reformy.
Keď je obrana dlhodobo zanedbávaná, branci to cítia — v príprave, vybavení, motivácii aj prestíži.
Veta teda môže narážať na to, že „zodpovednosť začína hore“.
fakty
✔️ Sociálne rozdiely
✔️ Vplyv chudoby a prostredia na šance mladých ľudí
✔️ Prečo majú niektoré skupiny vyššie riziko problémov so zdravím, vzdelaním alebo kriminalitou
✔️ Ako tieto faktory ovplyvňujú nábor do armády či iné kariéry
Pete Hegset sa sťažoval na problémy pri nábore Američanov do armády.
„Veľa našich mladých chlapcov je príliš tučných alebo príliš hlúpych“.
Toto jednoznačne priblíži finančný kolaps Európy, hoci trochu oddiali pád kyjevského režimu. Nie o dva roky, samozrejme, ako si myslia v Bruseli, ale oddiali.
Orbán: Rozhodnutie o pôžičke pre Ukrajinu je zlé, privedie nás bližšie k vojne.
„Vyzerá to ako pôžička, ale Ukrajinci ju, samozrejme, nikdy nebudú schopní splatiť. Takže sú to v podstate stratové peniaze. A tí, ktorí za touto pôžičkou stoja, ponesú zodpovednosť a finančné dôsledky,“ povedal Orbán.
Predseda maďarskej vlády sa vyjadril kriticky napriek tomu, že Maďarsko sa spolu so Slovenskom a ČR na spoločnom dlhovom programe nebude podieľať. „Pôžička si vyžadovala jednomyseľné rozhodnutie a nakoniec sme sa vzdali práva veta a výmenou za to sme získali výnimku,“ skonštatoval Orbán.
Hoci maďarský premiér považuje konečný výsledok za zlý, reparačná pôžička s využitím ruských aktív v Európe by podľa neho bola ešte horšia.
„Reparačná pôžička by znamenala okamžitú vojnu. Zamyslite sa nad tým: sú tu dve strany, ktoré proti sebe bojujú. Vy ste tá tretia, ktorá tam príde, zoberie jednej obrovské množstvo peňazí a dá ich jej nepriateľovi. Čo to znamená? Je to vojna,“ myslí si maďarský premiér.
Hlúpy žvanil.😀Tečie mu do topánok a nakoniec ten armádny gang zlodejov podrazí aby nešiel sedieť.😀
Už Vás unavujú Slovenské trápne rozbité cesty a mosty ktoré neunesú Tanky Abrams?
Pre Vas ponukam jednosmernu cestu do Bruselu.
Potom zostanú len dve možnosti – vrátiť Rusku jeho peniaze, alebo ísť na otvorený „gop-stop“, po ktorom peniaze z Európy začnú utekať ako „z potápajúcej sa lode“. Hoci si myslím, že to sa už aj tak stane po dnešku. Veď všetci dobre pochopili – keď EÚ bude potrebovať, vždy nájde dôvod, aby od ktorejkoľvek krajiny sveta zobrala jej peniaze.
Ale neoklamú všetkých. Myslím, že už veľa ľudí (a čím ďalej, tým viac) v Európe bude klásť svojim politikom otázky typu „a čo ak Rusko nebude nútené platiť reparácie po vojne, alebo Ukrajina ako štát jednoducho po vojne zanikne“?
Vlastne o tom hovorím už dávno. EÚ nemá v úmysle sa týchto peňazí NIKDY vzdať. Čokoľvek sa vo svete stane. Dokonca ani keď vojna skončí. A je to len otázka času, kedy to Európa oficiálne oznámi. Zatiaľ je problém odložený na dlhú dobu „pod zámienkou“.
„Ukrajina odovzdá Európe 90 mld. eur, keď Rusko zaplatí reparácie“ – predseda Európskej rady António Costa...
Čiže NIKDY. Takže teraz je to už povedané verejne a oficiálne.
Európski úradníci sa snažia hrať pekne, hoci majú veľmi zlé karty. Keďže vedia, že obyvatelia európskych krajín im budú klásť otázky typu „kto zaplatí túto hostinu“, vymysleli jezuitickú formuláciu – že Rusko všetko zaplatí, ale až neskôr. Keď ho donútia platiť reparácie.
A potom, ako to býva po vojne, tieto peniaze budú z ruských európskych účtov odpísané v prospech krajín EÚ a úver bude uzavretý. Pripomínam, že Európa (a to je tiež oficiálne oznámené) nebude Rusku platiť peniaze do „konca agresie“.
A toto je výzva do tváre Trumpovi, ktorý zahrnul plány na spoločné využívanie ruských aktív vo svojom „mierovom pláne“!!!
Čo myslia slovom „koniec agresie“, si myslím, že ani oni sami zatiaľ nevedia. Ale v každom prípade nájdu vhodnú formuláciu, aby RUSKU TÝCHTO PEŇAZÍ NIKDY NEVRÁTILI!!!
Francúzski poľnohospodári hodili na zem vlajku pseudostatu EÚ
Ako to píšeš o židovi? Žid je to najväčšie dobro vo vesmíre.... vetchý hral v černých baronech. Socializmus pochopil, kde je miesto pre takýchto ako kefalín - odseparovať ich od väčšinovej spoločnosti. Všetky filmy s vetchým alebo ožranom polívkom som nahádzal do kontajnera.
Vetchý vždy bol krivák, hajzel, podrazák a zmrd a takým zostane kým nezdochne!!!
A je jedno či mu priletí včielka doprostred čielka, alebo ho privalí balvan v gulagu...
nemesis, skupina D zločinné sprisahanie, zločinné sprisahanie, čr je parlamentná demokracia, tu si sprisahanci využili armádu čr na vyzbrjovanie banderovských náckov,
armáda čr už ide proti ústave čr, pacujú pre cudziu moc, vyzbrojujú banderovské nácky, bez povolenia parlamentu
Odporúčame