aka je tam neustavnost_
co vlastne napada prezidentka, co je v rozpore s ustavou
Vyše štyri milióny eur pôjde na činnosť členov a zapisovateľov komisií
TASR 02.02.2020 10:45
Približne 4 170 000 eur pôjde na činnosť členov a zapisovateľov okrskových volebných komisií pre voľby do Národnej rady SR, a to vrátane odmien a stravného. Členovia komisií z odmien nebudú musieť platiť daň ani odvody. Predpokladané náklady uviedol tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR.
Odmena za výkon funkcie člena okrskovej volebnej komisie pre tohtoročné parlamentné voľby je 50,06 eura. Predseda okrskovej komisie dostane 65,08 eura a zapisovateľ 62,58 eura.
Poslanec Miroslav Ivan, SaS:
"PODNIKANIE VÁM DÁ SLOBODU
Nikto sa podnikateľom nerodí a mňa k podnikaniu viedla príležitosť byť nezávislý, sám sebe pánom a samozrejme, chuť vybudovať firmu, aké sme dovtedy, pred rokom 1989 poznali len v západnej Európe.
myslím si tiež, že do politiky by mali ísť ľudia, ktorí niečo v podnikateľskej praxi dokázali. Oni najlepšie vedia, čo je to správa majetku, zodpovednosť za prosperitu firmy, dostatok peňazí na mzdy a na úhrady za objednané tovary a služby.
Toto bola moja motivácia, prečo som sa v roku 2016 rozhodol kandidovať v parlamentných voľbách za stranu Sloboda a Solidarita. "
Dnes člen - Demokratická strana (neparlamentná)...
Lebo: Odídenci zo SaS získali funkcie v novej strane
--
Na aktuálnu predvolebnú kampaň si mimoparlamentná Demokratická strana (DS) požičala dokopy zatiaľ 95-tisíc eur, z čoho väčšinu, teda 51 000, jej poskytli odídenci zo strany SaS okolo Ľubomíra Galka.
Takíto ľudia rozhodujú o našich dôchodkoch .
"Soros’s supporters would argue that what rightwing leaders consider “political interference” is merely backing for freer and more tolerant societies. Zuzana Čaputová, who was elected president of Slovakia in June, told me earlier this year that it is misguided for governments in the region to accuse Soros of political interference. A former civil society activist, Čaputová has received Soros foundation grants in the past, and strikes a very different tone. “Thanks to the money from this organisation, a lot of good and valuable work has been done in Slovakia,” she told me in April, shortly after winning the vote. “Most of the grants were broadly in support of democracy, rather than trying to dictate on specific issues.”
K politológovi Tomášovi Koziakovi...marec 2018
"Čo si myslíte o rečiach Roberta Fica, ktorý tvrdí, že na Slovensku sa deje aj pre Sorosa pokus o destabilizáciu krajiny?
Je to úplný nezmysel. Prečo by to Soros robil, keď sám Fico tvrdí, že patríme do jadra EÚ a západnej civilizácie? Fico k tomu navyše neuviedol žiadny dôkaz, okrem krátkeho stretnutia Kisku so Sorosom v New Yorku. Je to celé smiešne, lebo štátne prevraty sa takto určite neorganizujú...
24. 11. 2018 - Forisch bol však aj mužom, ktorý cez poslanca SaS Jozefa Rajtára podhodil ... nechala sa počuť poslankyňa SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová.
Rajtár priznal, že Forischa pozná. "Priniesol mi závažné podozrenia na Ladislava B. a Mariana K., overil som ich a keď sa potvrdili, konal som," tvrdí Rajtár.
Poslanec SaS zároveň povedal, že pripravil podrobné trestné oznámenia, podal ich orgánom činným v trestnom konaní, čím si splnil svoju povinnosť.
Primárne pre neho nebolo kádrovať oznamovateľa týchto podozrení, ale overiť to, či sú relevantné.
Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/20964188/rajtar-odmie…
Za trestným oznámením na organizátorov protestov Za slušné Slovensko by mal byť Pavol Forisch, blízky spolupracovník poslanca SaS Jozefa Rajtára. Na sociálnej sieti to uviedol vládny Smer s tým, že Forisch sa k svojmu kroku prihlásil.
„V kontexte týchto informácií považujeme toto podanie za pokračovanie spravodajských hier poslanca NR SR za SaS Jozefa Rajtára. Vyzývame stranu SaS, aby sa ospravedlnila strane Smer za obvinenia o zastrašovaní organizátorov a prestala so spravodajskými hrami,“
Otázka má znieť - čo mal...
Komunikácia je z rokov 2012-2013 a v roku 2012 bol minister vnútra , len tak mimochodom .
https://plus7dni.pluska.sk/kauzy/kauza-okolo…
V tesnej blízkosti pozemku Andreja Kisku vo Veľkom Slavkove má svoju parcelu s výmerou 851 štvorcových metrov muž, ktorého meno je pod Tatrami dobre známe. Ide o stavebného inžiniera Vladimíra Božoňa, kandidáta strany Sloboda a Solidarita na župného poslanca v Prešovskom samosprávnom kraji. V minu- losti spolu s Júliusom Sirockým a Michalom Šuligom zakladali firmu STAVREA-TATRY, kde sa postupne etabloval aj Jozef Celušák. Pozemok vo Veľkom Slavkove vlastní Božoň od roku 2007. Podľa výpisu z katastra nehnuteľností ho získal darovacou zmluvou.
17.09.2018
- Okolo 2000 ambulantných lekárov sa nedohodlo so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) na podmienkach ďalšej spolupráce. Štátnej poisťovni preto vypovedali zmluvy. !!!!!
Pokiaľ sa nedohodnú, od prvého decembra nebudú títo lekári pre jej klientov poskytovať zdravotnú starostlivosť hradenú zo zdravotného poistenia. informoval Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP). VšZP to považuje za predčasné.
ZAP argumentuje, že podľa zákona o zdravotných poisťovniach "je poskytovateľ oprávnený vypovedať zmluvu, ak má možnosť uzatvoriť zmluvu s inou zdravotnou poisťovňou za vyššiu sumu".
Na Okresnom súde Bratislava I sa minister spravodlivosti presvedčil na vlastné oči, že situácia so uskladnením spisov je právom nazývaná havarijná. Sám neveril vlastným očiam.
Spisy na chodbe v skriniach i na nich, rovnako aj v kanceláriách, kde sú nechané len chodníčky,
aby sa ľudia dostali k stoličke, pričom poniektorí majú spisy aj pod nohami.
nasablbostjenekonecna? Ale no. Naša ani nie. Možno tvoja.
Je zrejme viac ľudí a osobitne novinárov, ktorí nepochopili rafinovanú činnosť ukropskej tajnej služby. Preboha načo oklamali verejnosť o smrti novinára a o dva dni ho ukázali živého? A čo vlastne dokázali objasniť za tie dva dni. Možno z naivity si myslím, že na Ukrajine je bežný idiotizmus nekonečných rozmerov.
12. decembra 1997 prezident Kováč udelil šiestim aktérom kauzy Technopol milosť. Okrem jeho syna boli medzi nimi Martin Syč-Milý, Marián Kočner, Peter Krylov, Rudolf van der Werff a L. Rosenbergerová. [11]
4. februára 1998 bol Michal Kováč ml. na základe medzinárodného zatykača zadržaný českou políciou na hraničnom priechode, keď chcel vycestovať do Nemecka, aby mohol v kauze vypovedať pred nemeckými trestnými orgánmi.[12]
Ako tento skutok poňala Wikipédia ...
https://sk.wikipedia.org/wiki/Kauza_Technopol
Podľa najnovšej judikatúry Súdneho dvora Európskej únie zastavenie konania nemusí znamenať prekážku v opätovnom vyšetrovaní. Nasvedčuje tomu aj skutočnosť, že počas druhého septembrového týždňa 2017 polícia opätovne otvorila vyšetrovanie kauzy Technopol. Právnik Michala Kováča ml. Ján Havlát očakáva, že obvinenie je len formalita, keďže súd v Mníchove už pred 17 rokmi prípad uzavrel a Kováča oslobodil. „V druhom septembrovom týždni bol vypočutý obvinený Michal Kováč ml. v prítomnosti obhajcu a na polovicu októbra boli predvolaní svedkovia,“ povedal hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Michal Šúrek. [18] O tom, či prokuratúra následne prípad uzavrie, alebo ho prípadne podá na súd, sa podľa Šúreka rozhodne po vyhodnotení svedectiev a tiež ďalších úkonov. Exprezidentovho syna nedávno stiahli z diplomatickej misie na Taiwane. [18]
Odporúčame