Ku MIG:
Údržby MiG-29 sa sankcie netýkajú, lebo zmluva na ich údržbu „dodávateľským spôsobom – nákup letových hodín“ bola uzatvorená pred rokom 2014. Pravda je taká, že ak nechceme aby sme boli závislí na dodávkach náhradných dielov z RF tak to treba aj tak verejnosti povedať. Nie je problém pokračovať v zmluve. Ak to nechceme – tak to treba povedať na rovinu. Technici OS SR lietadlá udržiavajú rovnako ako pred uzatvorením zmluvy. Zmenil sa len systém dodávky náhradných dielov. Nemáme vlastné náhradné diely, ale „kupujeme“ si ich opravu (kým sú v oprave nám zo skladu RF na území SR rusi „požičiavajú“) výmenným spôsobom v RF, či ich opravujú “ TÍ RUSI ČO SÚ NA Sliači“. Od roku 1993 OS SR (ASR) až do uzatvorenia zmluvy o „nákupe letových hodín“ prevádzkovali MiG-29 OS SR samostatne, čiže sme si kupovali náhradné diely a nechali v RF „generálkovať“ to čo sa generálkovať dalo (RD-33, KSA-2 atď)„.

