Ved to je len 17 tisic euro mesacne..... Unas viac ako stotisic mizne mesacne len tak, bez stopy ...
Tak potom sme bohatsie ako cele EU.
Uz chapem preco nasi psychopati hraju na svetovych lidrov .......
Ved to je len 17 tisic euro mesacne..... Unas viac ako stotisic mizne mesacne len tak, bez stopy ...
Tak potom sme bohatsie ako cele EU.
Uz chapem preco nasi psychopati hraju na svetovych lidrov .......
Zástupca ukrajinského veľvyslanectva vo Washingtone pre VOA povedal, že 3000 amerických dobrovoľníkov zareagovalo na výzvu národa, aby ľudia slúžili v medzinárodnom prápore, ktorý pomôže odolať ruským inváznym silám. Oveľa viac vystúpilo z iných krajín, väčšina z iných postsovietskych štátov, ako sú Gruzínsko a Bielorusko.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v emotívnom videu, ktoré vo štvrtok zverejnil na svojom kanáli Telegram, hovoril o „medzinárodnej légii“ 16 000 zahraničných dobrovoľníkov, od ktorých sa podľa neho žiada „pripojiť sa k obrane Ukrajiny, Európy a sveta“.
Otazka:
opakuje sa historia??
Co ma sportovec s politikou?
Sport ne mal by bit bezpolitikove???
Zaujímavosti
Veľká Británia, Francúzsko a Austrália oficiálne podporili bojkot, ale účasť na olympijských hrách nechali individuálne na svojich športovcoch. Británia nakoniec na tieto olympijské hry vyslala výpravu v počte 170 športovcov. Výpravy podporujúce bojkot, ktoré sa zúčastnili olympijských hier, však nemali právo na použitie štátnych symbolov (vlajka, hymna) a boli často cenzurované v televíznych prenosoch.
Na olympiáde v Moskve sa často vyskytovali podvody a doping, oboje však v tom čase nepreukázané. Pri dodatočných testoch však boli anabolické látky nájdené v 60 vzorkách moču športovcov.
Maskotom olympijských hier v Moskve bol medveď Míša (Michail). Medveď býva v ruských rozprávkach symbolom sily, preto bol vybraný ako reprezentant moskovskej olympiády. V konkurze zvíťazil návrh ilustrátora Viktora Čižikova. Oficiálne bol Míša prijatý ako maskot 19. decembra 1977.
A ako sa darilo Československu?
Československo, ktoré do Moskvy vyslalo dovtedy najpočetnejšiu výpravu 211 osôb, vybojovalo v obmedzenej konkurencii dve zlaté, tri strieborné a deväť bronzových medailí. O zlato sa zaslúžili vzpierač Ota Zaremba v hmotnostnej kategórii do 100 kilogramov a futbalisti.
Striebro pridali diskár Imrich Bugár, bežkyňa Jarmila Kratochvílová a družstvo pozemných hokejistiek. Bronz získali gymnasta Jiří Tabák, boxer Ján Franek, judista Vladimír Kocman, vzpierač Dušan Poliačik, zápasníci Dan Karabin a Július Strnisko, veslársky dvojskif Zdeněk Pecka s Václavom Vochoskom, družstvo cestných cyklistov Michal Klasa, Vlastibor Konečný, Alipi Kostadinov a Jiří Škoda a tím dráharov Teodor Černý, Martin Penc, Jiří Pokorný a Igor Sláma.
Letné olympijské hry v Moskve
Dátum konania: 19. 7. 1980 – 3. 8. 1980
Celková účasť: 5 179 športovcov
Počet zúčastnených krajín: 80
Československá účasť: 211 športovcov
Počet disciplín: 203
Dvoje zbabrané hry
Američania a Sovieti spolu na letných olympijských hrách opäť súperili až v Soule v roku 1988. Paradoxom bol ale fakt, že sovietske jednotky opustili Afganistan až o rok neskôr.
Hier sa zúčastnilo 81 krajín, ale zástupcovia Libérie z hier odstúpili po absolvovaní slávnostnej úvodnej ceremónie. Počet účastníckych krajín tak klesol na 80. Aj preto dominovali športovci z východného bloku na čele so Sovietskym zväzom. Domáci gymnasta Alexandr Diťatin získal osem medailí vrátane troch zlatých. Aj napriek veľkému počet bojkotujúcich krajín sa na hrách objavila sedmička štátov, ktorá vyslala svojich športovcov na letné olympijské hry vôbec prvýkrát v histórii – šlo o Angolu, Botswanu, Cyprus, Jordánsko, Laos, Mozambik a Seychelly.
Pred štyridsiatimi rokmi americký prezident Jimmy Carter prvýkrát verejne prezentoval návrh presunúť alebo zrušiť Letné olympijské hry v Moskve 1980. Reagoval tak na inváziu sovietskych vojsk do Afganistanu v roku 1979. Americký bojkot vyvolal reakciu v podobe neúčasti krajín sovietskeho bloku na hrách v Los Angeles, čo výrazne ovplyvnilo aj československých športovcov.
Oficiálna žiadosť USA o preloženie moskovských hier bola zamietnutá, a pretože Sovietsky zväz vojakov z Afganistanu neodvolal, zrodila sa myšlienka bojkotu. „Informoval som olympijskú komisiu, že kvôli sovietskej invázii do Afganistanu, odporúčam neposlať americký tím do Moskvy,“ povedal Jimmy Carter.
V Moskve nakoniec nesúťažilo okrem Spojených štátov napríklad ani Japonsko, Keňa, Kanada alebo Čína. Hry bojkotovali aj ďalšie krajiny, ich športovci sa ich ale zúčastnili pod olympijskou vlajkou. Nakoniec v Moskve pretekalo najmenej športovcov od roku 1956.
The download link not found.
A kedi koncil tretia, lebo v decembri sa este strasili ludi s tretim vlnou....
Hmmmmmm .... ....
Ked ste to ten gulas navarili, tak to teraz jedzte. ....
Autor textu sa plete kilobajt s kilobitom.
Všetky hodnoty v článku sa má rozumet kilobajtu za sekundu (KB/s)
Rýchlosť pripojenia bola okolo 11,4 KB/s, (91,2 kbit/s) neskôr stúpla až na 56 kbit/s.(448 kbit/s)
Za zázrak bola považovaná tzv. ADSL linka s rýchlosťou 128 KB/s, (1,024 Mbit/s)
Tu je kalkulačka prepočtu: https://www.gbmb.org/kb-to-kbit
Kvalitná žurnalistika...
Elektromagneticky alebo radiacny??
Juhoafrická lekárka, ktorá objavila kmeň Omicron , odhalila, že bola „donútená“, aby tento variant opísala ako nebezpečnejší, než v skutočnosti je.
Doktorka Angelique Coetzee bola jednou z prvých, ktorá ohlásila nový variant v novembri minulého roka a uviedla, že u ľudí v jej krajine spôsobuje „mierne“ symptómy.
Povedala, že na ňu útočili vedci a politici z celého sveta. Tvrdí, že jej vedci a politici z celého sveta povedali, že jej popis bol nesprávny. Doktorka povedala, že jej bolo povedané, aby nepopisovala variant Covid ako „mierny“
...
...
„V Južnej Afrike je to ľahšia choroba, ale v Európe je to vážna, vážna choroba, to chcú politici počuť. Zo strany európskych vedcov a politikov bol vyvíjaný veľký tlak, ktorí povedali: ''Prosím, nehovorte, že ide o mierne ochorenie''
Panická porucha???
Na Slovensku je to liečiteľné...
A naši vedci kedy pozrú na netopiere, lebo aj u nás sú...
Omikron je zrejme pre nezaočkovaných menej nebezpečný než iné varianty
Omikron je zrejme pre nezaočkovaných menej nebezpečný než iné varianty
A čo bude teraz s očkovaným??
A teraz miesto OP sa zavedie NOP???
Odporúčame