Z dôvodu inej práce a keďže nejde o nejakú principiálnu napr. umeleckú, hodnotovú či myšlienkovú otázku a pod. som sa "zdegeneroval" a spýtal som sa radšej vyhľadávača a ten hovorí, že LO lepšie zvláda pokročilé formátovanie a má lepšie možnosti exportu a importu, a tiež že má lepšiu kompatibilitu s MS Office formátmi. Napr. článok z roku 2021 je na tejto adrese ( https://www.techradar.com/news/libreoffice-v… ). Kedysi som ho už čítal, keď bol aktuálnejší. Niektorého neubuntistu som raz čítal na nejakej diskusii, možno nemyslel na širšiu verejnosť - napr. Kuba asi 2011 pracovala centralizovane s Gentoo a klasici na Slov. s verejnosti nepochopiteľnými slovíčkami v dikusiách používavali bežne i rôzne iné, hoci ešte som nečítal slov. fanatika špecializovaného na Linux from scratch napríklad.


