Potom ale od akej hranice a kto to má podobné varovania ľuďom povedať a za akých právnych okolností či dopadov? V pomerne známej verzii je už dlhšie jeden top konštruktér a niektorí herci z USA obeťami stránok, kde sa tvrdí, že podporujú investovanie s výpočtom pohybov na burze namierené asi ako nastoľovanie väčšej spoločenskej rovnosti a ilustrované príbehmi ľudí, ktorí na overenie investovali cca 500 USD cez obchodníka s bitcoinmi a na konci týždňa mali asi 3500 a samozrejme miesto pre prvých 1000 investorov v schéme je akože navždy zdarma a že od ostatných budú chcieť asi desaťnásobok mesačne a od firiem asi ďalší 10-násobok za to automatické obchodovanie at'd. Ale sú i schémy, že ľudia niečím fungujú v hroziacej veci, že niečo im zaručí nejaké modré z neba či čokoľvek, len najprv musia zaplatiť atď. Možno bude riešením výroba stránok s antipodvodnícky popísanými schémami všeobecne a osobitne v internetovej či mailovej verzii a v miestnom jazyku. V angličtine som už také našiel.

