Nevedno čo nie je nebezpečnejšie ako mobil priložený k uchu alebo mikrovlnka vo vnútri či vonku... nároky ľudí sa menia, hoci podstatne vyššiu rýchlosť nedostanú, ale priemysel... nezavedený systém má vyššiu spoľahlivosť ako nedobudovaná 4G resp. 3,5G.. a namiesto interakcie s infraštruktúrou križovatky majú superpočítače áut spolu rýchlo komunikovať, hoci to nezvládnu spoľahlivo ani lietadlá asi... skôr to vyzerá ako sci-fi o infáznej armáde a nepilotovaných vozidlách. A čisto teoreticky napr. vražda 5G-čkom sa dá cieliť na jedného s presnosťou pol metra možno, zatiaľ čo tie všesmerové by vraždili desiatky okolo... Ale to, že to ani tie firmy s lokálnym použitím asi bezpečnostne netestovali a nepochválili s schvaľovaním u nás...

