Zrejme išlo orig. v skutočnosti o ten bežný niekoľkomesačný strážny videozáznam z dopravného prostriedku – dotyčný nemusí „kašľať na svet“ nahlas a aj tak jednoducho nakazí ľudí aj dosť ďaleko v malom priestore.
Zrejme išlo orig. v skutočnosti o ten bežný niekoľkomesačný strážny videozáznam z dopravného prostriedku – dotyčný nemusí „kašľať na svet“ nahlas a aj tak jednoducho nakazí ľudí aj dosť ďaleko v malom priestore.
Privatizácia a monopolizácia majú asi ideologicky dosť podobný príbeh a chudoba ho možno aj urýchľuje aj vytváraním závislosti, môže byť hegemónom takého procesu. Chudoba má manipulatívny dopad a neviem o smernici, že nikto nesmie byť objektom manipulácie, ak neporušil zákon alebo že žiadna firma či podobná entita nie je subjektom manipulácie, iba objektom, a že žiadna manipulácia nie je nad zmysel zákona...Stavanie na iba práve na báze rac. objednávky práv. služieb je asi najprv súčasťou monopolizovanej spoločnosti a teda právny štát môže byť aj katalyzátorom smerovania k takej.
dopl. ... teda v tabuľke zistených nakazených pravdaže.
Nie je tu málo chorých, v tabuľke stúpame od takmer susedstva ostrovného Cypru nahor tak, že „hravo“ dostihneme aj Irak a Uzbekistan, príp. aj Chorvátsko. K tomu treba pripočítať ľudí „s nadhľadom“ nedodržiavajúcich ešte nariadenia v lokalitách, kde to zatiaľ fakticky nič neurobilo, ale ak sa nákaza vyskytne, nedezinfikované rukavice či ruky jedného v zopár obchodoch a nárast je poistený (:-(().
oprava: tí bez čierneho humoru a sarkazmu samozrejme čínskym zdravotníkom.
To ale teraz v Rusku pripisujú Číne, teda aktualizovane asi čínskym netopierom.
dopl.: Dalo by sa to vlastne preložiť aj ako tvorivý program - najprv otázka, či (ak) sa odtiaľ (z nemocnice s kyslíkom atď.) naozaj dostane a že sľubuje (sledovateľom profilu), že svet nebude vedieť, čo ho zasiahlo.. Každopádne spomínaný športový fotograf A. Causi mal smolu a nevyliečil sa. RIP.
Tak si predstavme akože ovírusované zábradlie či držadlo v MHD. Vďaka maske sa potom nedotkneme tváre a aj rúško, cez ktoré sa možno niekto zvonku poškrabkáva, následne dezinfikuje. Spýtajte sa, kde na tvári mávajú ľudia tzv. fibrómy... tam, de dochádza k šúchaniu rúk s príslušnými vírusmi o tvár. Teda všade tam sa na pár hodín vie uskladniť aj Covid a byť prinesený do očí či pod nos...
Keďže išlo o internetové prieskumy, je jasné, že relevantné prostredie spoluvytvára aj internet. Bezpečný operačný systém, funkčné káble (skúste kúpiť náhradný mimo miest...) či bezdrôtové pripojenie ak vyhovuje, uspôsobené pracovisko s počítačom, dostatočná kvalita pripojenia ( https://webfoundation.org/2020/04/covid-19-s… ), okolnosti sledovania (asi ne-EÚ príklad https://themarkup.org/ask-the-markup/2020/04… ) a aj ochrana/obrana práv ( https://www.liberties.eu/en/campaigns/human-… ).
Video žiaľ na nálade nepridá... https://onemileatatime.com/aeroflot-plane-cr…
Ale treba mať aj trpezlivosť a zohľadniť, že ani nevyhnutné opatrenia a ich zdokonalenie (a spreventívnenie) pre nadchádzajúcu krízu o nejaké dva či štyri roky tiež nie sú nukleárne bomby. Nikto nezbombardoval továrne, ktoré by bolo treba roky odpratávať cez mosty, ktoré by bolo treba predtým najprv dočasne znovupostaviť. Nie sú zbombardované ani nemocnice a podobne, stačí viac dezinfikovať a ďalšie ochranné opatrenia. Zbytočnosť urýchľovania ukázala automobilka, ktorá sa prirodzene asi stretla s nedostatkom súčiastok. Skôr by mal niekto vymyslieť výrobu trojkových respirátorov v SR pre všetkých, keď sa pôjdu ľudia viac vyskytovať napr. na nákupy či nejaké vybavovania, keďže bez vakcíny sa budeme sociálne dištancovať do 2022 vrátane.
Ibaže nedá sa to porovnávať vo verzii bez brzdenia ako chrípka, proti ktorej ľudia robia minimálne opatrenia, takmer niekto dostatočne nepoúča, aké až umývanie rúk zabíja spoľahlivejšie vírusy a podobne. Taká španielska chrípka zabila viac ako svetová vojna a za prvých 25 týždňov viac ako AIDS za 25 rokov a nemá význam skúšať si to nanovo (už vtedy sa nosii rúška).
Nájde, ale intersubjektivizáciou skúsenosti (a "skutočnosti") karantény sa trochu vyrovnáva herné pole.
To je pomerne jednoduché aj tak s tými rúškami - kde niekto, koho by smo mohli okašľať, široko – ďaleko v prírode nie je (ani rys ostrovid či mačka divá), rúško si dajú priem. Slováci aj tak dolu. Keď na nich odniekiaľ vyskočí stráž zarúškovanosti, mohol sa priblížiť aj hocikto iný a byť okašľaný/okýchaný.
Otázky extrémnej chudoby ideologicky zanedbaná spoločnosť ak nerieši, mala by, už včera bolo neskoro. Ale nechcel by som byť zavraždený ani trápnym vírusom C19 s odôvodnením, že keby som teda akože nebol zavraždený, mohol by som si neskôr vymeniť TVP či koberec o dva roky rýchlejšie alebo letieť na dovolenku rýchlejším lietadlom a pod.
S tými ľudskými právami firiem je to zvláštne (ako opak istej série tal. komédií.. ale aj najnižšiemu stupňu lobistov sa do dá ľahko zahrať a nemusia potom logicky všetci evidovať lobistický kontakt) a samozrejme maximalizácia zisku z dobre naplánovaného a budovaného základu zisku v oblasti duševného vlastníctva na báze rozsiahleho vyhodnotenia dlhodobej strategickej situácie a možností iných môže tiež byť ľudským právom. Celé krajiny potom budú môcť dobrovoľne pred voľbami pestovať paranoju a sľubovať za fakticky negatívny či prinajlepšom nulový sponzoring najnemožnejšie nátlaky a straty v iných oblastiach, aby sa nedostali do aj tak vždy pre jedných či druhých nevyhnutného zorného poľa takých budúcich "súdov"... Nie sme od toho asi veľmi ďaleko, hoci idea sa po 2008 asi neuchytila celkom, zato všade pribudli skúsenosti. Prečo by nebolo možné mať politický monopol na monopol, keď je možné mať patent na patent(ovanie v určitej fáze vývojového procesu)? A polit. monop. vs. demokracia...
To v pohode, že hustota obyv., ale keď bolo treba predávať uzemnené antiradiačné a polarizačné filtre na CRT monitory, tak odrazu bolo faktom, že ak nemáte taký filter za cca tretinu ceny monitora (dnes sú tie polarizačné filtre už asi nefunkčné, ak sa ťahané molekuly vrátili do inej polohy, ale to je mimo problému), lepia sa prachové častice a neviem čo všetko vtedy vymenované na tvár a všeličo aj v posteliach, ktoré tiež preto nemali byť tam, kde monitor, ale v inej miestnosti (ideálne pre internáty a garsónky teda). Teraz máme preto okrem zanedbateľnosti členenia na malé či nemalé prachové častice dve veci - aké žiarenie účinne nabíja aké prachové častice, ktoré z nich sa tak stanú škodlivejšími samy a s vírusom a jeho prilepením a či je tá škodlivostná veľkostná či matriálová charaktkeristika rovnaká s vírusmi a bez nich a tiež ako je to s nabíjateľnosťou útvarov, v akých sa vyskytuje (teda či jednotlivo či v akých zhlukoch alebo s niečím) ten vírus a aké elmag. char. vzjomne...
A teraz ešte, popri tých základnejších biologických príčínách viazaných na nadmerné koristníctvo voči prírode, živočíchom (vr. človeka napokon) a ich územiam, otázka, či lepivosť C19 vírusov na tie prachové častice nie je závislá od niečoho. Napr. od elektromagnetických vyžarovaní a s akými charakteristikami.
samooprava - tie 3000000000000 sa týkali predpovedí o celosvetovom probléme zrejme chrípkovej povahy z 2015, teda teraz môže byť číslo iné (hoci neviem, či nie a vyššie, vzhľadom na pôvodné odhady a zľahčenia u každého) ( https://youtu.be/6Af6b_wyiwI?t=433 )
Odporúčame