Naozaj ukončili vojnu atómové bomby?
Ale písal. Keď sa podívaš na závery s konferencie na Jalte, tak sú tam veľmi dôležité odkazy. Jednak "odlúčenie" Rooswelta od Churchilla, kvôli jeho imperiálnym chúťkam po II.ww a v princípe opačné garde pri Stalinovi. Ako som napísal, "nebol to žiadny internacionalista" a štátoch strednej EU mu nezáležalo. Na šírení socializmu tiež! On mal svoje ZSSR a chcel byť chránený, takže sa dohodli na:
- riadení sveta silnou trojkou,
- Poľsko, ako koridor bude pod bábkovou Ľublinskou vládou riadiť Stalin.
- V Grécku Stalin nepomôže komunistom, keď ich budú Angličania eliminovať
- ZSSR po ukončení vojny v Európe presunie svoje vojská na východ a pomôže poraziť Japonské cisárstvo.
Stalin vedel o americkej atómke viac ako Truman a vedel aj to, že je to zbraň zastrašovacia, lebo vo vojenskom použití nepoužiteľná. Ak má byť dobyté územie nejako užitočné, nesmie "žiariť" ako Tivolli a na takto "ošetrené" územie by potom nikto nesmel stáročia vstúpiť. Aj keby ju mal prvý, tak by sa nič nezmenilo!