Životné partnerstvá chcú aj heterosexuáli
"Považujem sa za dediča osvietenstva a prepáčte - na to, aby som vychovával deti a žil s niekým v najbližšom zväzku, nepotrebujem podstupovať procedúru v sobášnej sieni, kde mi to takpovediac posvätí niekto, koho som v živote nevidel. Toto od štátu nechcem," hovorí filozof a aktivista Fedor Blaščák, ktorý sa zapojil do kampane za zavedenie inštitútu životných partnerstiev. Ale ak sa demokraticky rozhodne väčšina, istého územia (štátu), že si vyberá také pravidlá v ktorých sa rozhodne podporovať zväzok muža a žena , nazývaný manželstvo a uzatvorený civilne alebo cirkevne, tak potom by mal aj tento pán rešpektovať tieto zásady, alebo si nájsť iné spoločenstvo, kde tieto jeho zásady "osvietenstva" uznajú!