Kydanie na socializmus má zakryť chyby kapitalizmu
Mladý muž, ja som prežil toto obdobie v najlepších rokoch, nie so všetkým som súhlasil, ale nebála som sa to povedať priamo na čl.schôdzi strany, nemali ma preto moc radi, , za kritiku, mi prihodili funkciu, no ukáž, keď kritizuješ, nasadili špicľa, ktorý ma kontroloval. Vedel som a viem ,že doteraz nebol lepší režim pre ľudí živiacich sa poctivou prácou, pre ľudí , ktorým v dávnych dobách antiky, hovorili plebejci. Za tzv. socializmu bolo o človeka postarané bez rozdielu , od narodenia, až po hrob, ani za ten sa nemuselo platiť, tak ako teraz. To strašenie rôznymi "kauzami" , ktoré sa týkali niekoľko ľudí (asi tak ako teraz homosexuálov) majú za úlohu vykresliť tento režim ako režim hrdlorezov a zlodejov. Ale pred rokom 1989, zlodeji boli v base, práve Havel oslobodil tých, ktorí rozkrádali náš spoločný majetok!!