ty si uplne mimo. len tu taras a taras a nemas ani sajnu co je pravda.
to, co som napisal, su fakty, ktore som tu uz neraz v diskusiach dolozil.
ty si uplne mimo. len tu taras a taras a nemas ani sajnu co je pravda.
to, co som napisal, su fakty, ktore som tu uz neraz v diskusiach dolozil.
ty netusis, kde je sever. ale o to viac tu pises nezmysly.
to si vystihol, debilita dezolatov zjednocuje.
Komunisti a fasisti ovladli USA a cez ne kuskuju a ovladaju cely svet.
"Viedli sme, zjednotli sme NATO, vytvorili globálnu koalíciu a postavili sa Putinovi."
Na nieco zabudol - dlho sme Rusko provokovali, az sa nam nakoniec podarilo ich vyprovokovat k vojne. A ked sa UA a RF uz chceli minuly rok v aprili dohodnut na mieri, tak mi sme s tym nesuhlasili.
Fiha, to je bojovnik ako Matovic.
Potvrdzuje, ze generali hovoria, na bojisku nemozete vyhrat, treba to riesit diplomaticky. A diplomati sa zasa miesaju do vojenskej oblasti a tvrdia, ze vojensky sa da vyhrat.
Vedenie Zapadu sa zvrhlo k niecomu sialenemu. Mozno by po case vojnovi stvaci mali byt postaveni pred sud.
Dobre hovori.
A je to blbe, ze nieco taketo sa maze. Mainstream sa usvedcuje z ohavnosti...
Pavek z Vesnicko ma strediskova ? Vystiznejsi by bol Otik.
Aj vás napadli, že ste vyzývali na rokovania.
Áno, ako aj generálny inšpektor nemeckej brannej moci generál Eberhard Zorn, ktorý rovnako ako ja varoval pred preceňovaním regionálne obmedzených ofenzív Ukrajincov v letných mesiacoch. Vojenskí experti – ktorí vedia, čo sa deje medzi tajnými službami, aké to je na zemi a čo vojna skutočne znamená – sú z tohto diskurzu do značnej miery vylúčení. Nezapadajú do mediálnej mienkotvornosti. Vo veľkej miere prežívame mediálnu synchronizáciu, akú som v Spolkovej republike ešte nezažil. Toto je čisté vytváranie názorov. A to nie v mene štátu, ako je známe z totalitných režimov, ale z čistého sebaposilnenia.
Ako to suvisi s tym, co povedal ?
Generál Milley svojím vyhlásením spôsobil vo Washingtone veľa problémov a bol tiež tvrdo kritizovaný na verejnosti.
Povedal nepríjemnú pravdu. Pravda, ktorá sa mimochodom v nemeckých médiách takmer nikdy nezverejnila. Rozhovor s Milleym (šéfom štábu našej západnej veľmoci) so CNN...
To, čo sa deje na Ukrajine, je opotrebovávacia vojna. S takmer 200 000 padlými a zranenými vojakmi na oboch stranách, s 50 000 mŕtvymi civilistami a s miliónmi utečencov. Milley nakreslila paralelu s prvou svetovou vojnou, ktorá nemohla byť výstižnejšia. Počas prvej svetovej vojny takzvaný 'Mlyn krvi vo Verdune', ktorý bol koncipovaný ako bitka o opotrebenie, viedol k smrti takmer milióna mladých Francúzov a Nemcov. Darmo vtedy prepadli. Takže odmietnutie bojujúcich strán rokovať viedlo k ďalším miliónom úmrtí. Táto stratégia vtedy vojensky nefungovala – a nebude fungovať ani dnes.
Americký náčelník generálneho štábu Mark Milley:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Mark_Milley
...vojenské víťazstvo Ukrajiny nemožno očakávať, rokovania sú jedinou možnou cestou. Čokoľvek iné je nezmyselné plytvanie ľudskými životmi.
Sprostost spolu s vysokou funkciou je nebezpecna kombinacia.
to som pisal pre tych, co maju rozum
Ja sa nebojim.
Pre tych, co maju rozum. 36mld musi niekde chybat. Nejde len o to, kde sa schovali ale aj o to, odkial zmizli.
3mld rocne... Kde zmizli ? Podla tych dier by sa mali dat najst aj zlodeji. Ale ak diery takeho objemu nie su, tak zrejme ide o vymysel.
Ina skuska... Ak ti kradli a tito nekradnu, potom za 3 roky by sa mali niekde objavit 9mld eur. Kde su ?
Hasek uz davno je na uplnom dne. Ale ktovie, mozno este klesne viac.
Aha, tak to mnohe vysvetluje. Ti, co si myslia, ze 36mld sa da schovat, sa zblaznili...
take sofistikovane, ze zahladili stopy po 36 mld ? ze sa len tak vyparili ? Tak potom su genialni. Alebo ide o vymysly.
Odporúčame