124. deň: Rusi udreli na poslednú ukrajinskú baštu v Luhansku z piatich smerov
Inak su o tom spravy aj v OSN. Preco to neriesil Zapad, ktory ma vplyv na UA ? Preco nezrealizovali Minske dohody ?
Neviem o tom, ze by na Donbase bolo vela ropy a plynu. Skor to asi nebude pravda. Mozno tam ale budu ine nerastne suroviny.
Rusko ma podla mna ine motivy. Zjavne chce oslabit UA. A potom podla Putinovych slov, za jednu generaciu zmenit sucasnych Ukrajincov tak, ako boli pred majdanom. To su ale Putinove zelania.
Zapad si mal dat pozor na dodrziavania mensinovych prav, pretoze ich nedodrziavanie sa moze stat rozbuskou. Ale na UA sa spravali tak, ako keby si zelali, aby to tam "vybuchlo". Ja to vidim tak, ze USA cielene konala tak, aby na UA vznikla vojna s Ruskom.