Rusko je velka zem. Kde konkretne odisiel ?
Dobra otazka vsak je aj ta, preco bol predtym nadseny rusofil a co pod tym chapal. Chcel v Cesku zaviest podobne "poriadky" ako v Rusku ?
Na co je dobre ukazovat prstom na problemy Ruska ? Ak je Rusko problemove, ako to treba riesit ?
Su v podstate 2-3 moznosti.
1) Ignorovat to a nechat to na neriadeny vyvoj.
2) Zatlacit na Rusko a chciet ho zmenit - znicit silou (ekonomickou, vojenskou a pod.) Tu je riziko, ze Rusko sa bude vsemozne branit a znici aj agresora.
3) Spolupracovat s Ruskom s respektom a postupne vplyvat na rusku spolocnost aby sa krok za krokom transformovala.
V nedavnej minulosti si EU vybrala 1) USA 2). Teraz USA stiahla EU a aj cely Zapad k 2) a chceli by do toho zatiahnut aj cely svet. Rusko naopak chce zbytok sveta stiahnut na svoju stranu - najma krajiny BRICS.
O 3) sa nikto nepokusa...


