108 deň: Zelenskyj vyzval na nové kolo ešte silnejších sankcií EÚ proti Rusku
Ak by Rusi odisli, potom budu Ukrajinci masakrovat proruskych obyvatelov.
Treba rokovat o prijatelnom kompromise. Ale od tohto je Zelenskyj na mile vzdialeny.
Teraz vraj nechcu v nicom ustupit, pretoze uz stratili vela zivotov. A preco potom neustupili v niecom skor, ako tie zivoty stratili a ako im donicili znacne oblasti ? Toto im radil napriklad aj Bennett. A mohli zrealizovat Minske dohody, nerobit problemy Krymu a tato vojna by nebola. Nuz ale toto nechceli.
Ale stale je o co rokovat. Strat a skod je uz velmi vela. Ale moze to byt este vsetko horsie. A bude to stale horsie a horsie. Mozno budu rokovat, ked stratia este ovela viac. Je to cudna logika. Ale Ukrajincom to raz urcite dojde, ze sa zle rozhoduju.