Priemerne nahodený v obleku mal Čekovský (podpriemerne) na nohách biele tenisky. Pomedzi seriózne moderátorské reči, sem-tam aj s náznakom humoru, sa zaplietli absolútne banality - ako napr. to že sa moderátori už lesknú a kamera ich snímala v maskérni. Pre dievčatá, ktoré boli v tej chvíli tiež v maskérni, to nebolo fér - boli v strese v zábere, keď si mali oddýchnuť a pripraviť sa na ďalšie vystúpenie. Celkovo mi chýbalo to slávnostné gala, na ktoré si matne spomínam z 90tych, alebo keď moderovali napr. Skrúcaný a Heribanová.
V talentovej časti si súťažiaca Zvaríková (?) zaspievala - povedal som si fajn, otca má operného speváka, tvár síce nie vhodnú na miss, ale s tým hlasom sa môže smelo dať na spevácku dráhu, ako kedysi Kirscherová - v tom
si ku klavíru vedľa nej prisadol Čekovský, nadviazal na jej spev a ďalej pokračoval on. Jemu bola pozornosť venovaná asi 2 až 3x dlhšie ako jej. Fakt netuším, načo sa musel zviditeľňovať na úkor miss.
