O to obilie, vôbec neide. Horšie je, že Ukrajina už prakticky stratila každú možnosť, vyvážať svoje obilie cez morské, či dunajské prístavy. Bez prístavného zariadenia, obilie na lode nie je možné naložiť. Afrických zákazníkov sa to nedotkne, Rusko ich potreby vie uspokojiť, ale Ukrajina príde o milióny eur, ktoré plánovala za to obilie vyinkasovať. Jedinou cestou vhodnou na vývoz toho obilia, zostávajú poľské prístavy. Problém je iba v rôznych rozchodoch koľajníc v Ukrajine a v Poľsku a momentálne nie ideálne vzťahy, medzi Poľskom a Ukrajinou.


