Vládu máme v demisii, teda nefunkčnú a parlament k prijatiu Ukrajiny do NATO, tiež neprijal žiadne rozhodnutie. Pani Čaputová ani nepovažovala za potrebné, sa s lídrami parlamentných strán stretnúť a získať od nich poverenie, na prijatie akéhokoľvek rozhodnutia. Teda, Čaputová a Sklenár môžu ísť na summit NATO do Vilniusu, ale iba ako turisti. My sme parlamentná demokracia a nie absolútna monarchia, či prezidentská republika. Bez rozhodnutia parlamentu, nemá Čaputová vo Vilniuse žiadny mandát, na také, či onaké rozhodnutie. Aj keby tam bolo niečo prijaté, tak náš parlament, to nemusí ratifikovať, takže to pre nás, nebude záväzné.


