Prvé štyri slovenské stíhačky MiG-29 sú už na Ukrajine. Matovič to komentuje ironicky
Malá a v podstate bezbranná krajina, ako je napríklad Slovensko, nesmie príliš vyskakovať a vytŕčať hlavu, lebo po nej môže dostať oveľa skôr, ako to bude čakať. To, čo predvádza teraz Heger, Káčer, Naď a samozrejme aj Čaputová, je neuveriteľne hlúpe, ba dokonca, trestuhodné. Ľudia, ktorí teraz riadia naše Slovensko, by si konečne mali uvedomiť, že nerozumia doslova ničomu a preto by sa mali riadiť podľa toho, ako sa správajú vlády iných krajín. Poslalo lietadlá Nemecko, USA, Francúzsko, Británia, Taliansko? Prečo asi? Čo bude, keď ukrajinský pilot, našej stíhačky, bude bombardovať niektoré ruské mesto? Viem, je to málo pravdepodobné, ale stať sa to môže. Aká bude reakcia Ruskej federácie? Vojna sa raz skončí, aké podmienky budú mať naše firmy na podnikanie v Rusku? Ruské atomové bomby, však na naše mestá určite padať nebudú, takú radosť Naďovi, Rusko neurobí.