NATO nehovorí len o Rusku, ale aj o Číne. Korčok: Peking posilňuje armádu
O čínskej hrozbe, by som začal hovoriť až potom, keby mala Čína aspoň 822 vojenských základní, mimo svojho územia, ako majú USA a keby mala vyšší vojenský rozpočet, ako majú USA . Okrem toho, aký problém majú európske členské štáty NATO s Čínou ? S Ruskom, sme si naše obchodné vzťahy, vďaka NATO, teda USA pokazili a teraz je na rade pokaziť si aj vzťahy s Čínou? Ako nám to prospeje? Tak, ako nám "prospelo" prestať nakupovať to, čo je pre nás životne dôležité v Rusku ? Čína má vlastné problémy , USA tiež majú vlastné problémy a už by malo byť konečne na čase, aby si EÚ, začala riešiť svoje vlastné záujmy a problémy, bez zasahovania cudzích krajín . Ekonomicky a aj počtom obyvateľov, je EÚ veľmi silná, ale je zároveň politicky veľmi slabá, až skoro bezvýznamná, lebo nerobí vlastnú zahraničnú politiku a neháji vlastné, ale úplne cudzie záujmy.