Matovič sa nakoniec pochválil. Štát dostane obrovský darček, podelí sa s občanmi?
Európski politici sa dosť dlho dohadujú, že kedy sa odpoja od ruského plynu a ruskej ropy. Tým chlapíkom vôbec nedošlo, že ich dohadovanie, môže Rusko kedykoľvek urobiť bezpredmetným a môže tú ropu a plyn, prestať do Európy dodávať. Čína, India a veľa iných krajín, sa už na tie suroviny, ktoré nepôjdu do Európy, ale k nim, už dávno tešia. Najkomickejšie na tom je, že Ukrajina stále kupuje ruský plyn a ropu a že v EÚ, sa na jednej strane, má skončiť s výrobou a predajom automobilov so spaľovacím motorom, ale na strane druhej, sa znovu otvárajú tepeľné elektrárne, v ktorých sa kúri uhlím a ropa a plyn, sa vraj nebude k nám dopravovať vrcholne ekologickým spôsobom - potrubím, ale tankermi, ktoré poriadne znečisťujú životné prostredie. O cene, toho katarského, či amerického plynu, či ropy, ani nehovorím. Robíme všetko pre to, aby Rusko, zarábalo za svoje suroviny, stále viac a viac a dá sa povedať, že sa nám to, vďaka našim politikom, veľmi darí.