O skutočnej ochrane, by som nehovoril, skôr je to iba politické gesto. Nevieme, že o aké jednotky sa jedná, aká je ich výstroj a výzbroj a aké majú, od svojho velenia, rozkazy. Tie rozkazy, sú veľmi dôležité.Samotná prítomnosť vojakov, nič nezabezpečuje. Pamätáme sa na to, ako pri masakre v Srebrenici a jej okolí, boli prítomní holandskí vojaci a napríklad v Rwande, pri genocíde zase belgickí, ale pretože nemali príslušné rozkazy od svojho velenia, ničomu nezabránili, takže tam boli úplne zbytočne.


