Mestá sa na hodinu ponoria do tmy
Priatelia,
a ja blbec, som si naivne myslel, že takéto hovädiny sa diali iba za socíku. Už len čakám, že aktivisti prídu s číslami, koľko uránu, uhlia a ropy, sa za tú chudinku, Hodinu Zeme, ušetrilo!
"Nadmerné svietenie je zároveň aj plytvaním energie a peňazí." Pani Krbatová, generátor na výrobu elektrickej energie, ktorý poháňa parná turbína v jadrovej, či tepelnej elektrárni, ide vo dne, v noci na plný výkon, bez možnosti regulácie jeho výkonu. T.j. náklady na jeho prevádzku sú konštantné. Keby všetci spotrebitelia začali odrazu šetriť a snažiť sa o úsporu elektrickej energie, výrobca by musel zvýšiť jednotkovú cenu elektrickej energie na úroveň nákladov za prevádzku generátora, ktorý ju vyrába. Takže tadiaľto cesta k úsporám nevedie.
K pánovi Mercovi; terorizovať občanov, že začať majú od seba so separovaným odpadom, uprednostňovaním MHD, pred autami, sú len pritrúble vyhlásenia. Kým sa neprijmú systémové opatrenia, všetky podobné aktivity sú iba estráda a živnosť pre aktivistov.