Ja nehovorím, že je to len v systéme. Určite sú aj v štátnych nemocniciach doktori so slušným prístupom k pacientom.
Len keď ma niečo vyjde finančne rovnako a prístup je rozdielny, tak je predsa logické, že by sme mali preferovať tú variantu, kde sa aj ten vypočítavý lekár správa slušne. OBZVLÁŠŤ, ak to robí preto, že je tam lepšie ohodnotený.
To jeho správanie odráža odmeňovanie.A o to ide, že pri rovnakých financiách majú v súkromných nemocniciach lepší plat. To jeho správanie je na niečo dobre, odhaľuje rozdiel v odmeňovaní.

