K+ :D
Dúfam, že Smer týmto získa a jeho podpora sa vyšplhá minimálne na 70 percent.
Všetko speje k lepšiemu, tomu sa neubránime.
Fííííííííííha,
To ste ma ale teraz veľmi zneistili ....
Veď ja sa už tak veľmi teším na tie sľubované ISTOTY ... :D
Áno, dialnica zostane slovenská, ale najväčší prínos z nej bude mať ten, čo prevádzkuje mýto. :D
Kravička nie je toho, kto ju nakŕmi ale toho, kto ju podojí ....
Cynik je cynik!
Na otázky neodpovedá ak sú nepríjemné, ale začne útočiť na toho , kto sa pýta.
Stará schéma ...
"Hlavným dôvodom príchodu novely je snaha trojice poslancov, okrem Maroša Kondróta aj Michala Bagačku a Františka Petra, prilákať ešte viac investorov do našej krajiny a aby nebol investor odohnaný tým, že štát nebude schopný vyriešiť vykúpenie pôdy."
Nechápem, že prečo by mal byť investor odohnaný tým, že štát nedokáže vykúpiť pôdu, keď niekoľko veľkých priemyselných parkov zíva prázdnotou resp. nie sú naplnené???
Apropo:
Už niekoľko rokov sa v prieskumoch všetci potenciálni či aktuálni investori vajdrili jasne. Hlavným problémom SR je KORUPCIA a NíZKA VYMOžITEĽNOSŤ PRÁVA!!!
S týmto čo spravíte páni poslanci?
Pardon hlboko sa ospravedlňujem máme až tri slovom TRI bojaschopné stíhačky.
http://www.sme.sk/c/6410928/bojasch opnych-st…
Bože môj a ja pracujem vo výskume ... :D
Počet stíhačiek?
Počet pilotov?
Počet plukovníkov vo vzdušných silach?
Odpovedzte ...
Napíšte si čísla pod seba.
Potom tie o HDP. A porovnajte s krajinami ako ČR. Poľsko či Maďarsko. A budete fakt prekvapený.
Už ste videli šoféra kamióna, ktorý išiel v 40 do dôchodku? A dostal výsluhový dôchodok? Videli? Ja poznám šofeŕa z vojska. EŠte sa vyškiera, že tam ani poriadne nejazdil, lebo nebolo na čom a prečo. Keby sme porovnali poČet najazdených kilometrov u týchto dvoch? Možno majú chalani málo na misiách. Možno aj preto, že takýchto si tam živíte. A nie je to jedniný prípad, ktorý poznám. Vojenská polícia napríklad ... Stráženie objektov a podobne. Fajn ja uznávam, že to nie je bzné nočné vartovanie ... aj keď nočných vartášov už pár krát prepadli. Ale za to ísť v 45 do dôchodku? Prepáčte, ale to teda nie ...
No a k tým armádnym profesiám ...
Moja otázka:
Prosím vás a kedy naposledy ma tá naša armáda ochránila pred tou cudzou?
Vaša odpoveď:
1939...vtedy naposledy dostali na to pokyn od politikov...
A sme doma ... :D
Ak ste na misii, želám vám šťastný návrat domov a zaslúžený pokoj v rodinnom kruhu. Ak nie, tak aspoň z práce. Aj keď s vašimi niektorými názormi nesúhlasím rád som si "poklebetil" - relatívne v slušnom prostredí. Len tie svoje "poznámky" o "výskumníkovi" si nabudúce láskavo odpustite. :D
Jediný titul, ktorý mi stojí za to, aby som sa cítil byť šťastným človekom je - TATINKO. No a dáva teda zabrať viac ako tie ostatné dokopy. To mi verte. To je fakt "misia". :D
Prajem príjemný deň.
My na to jednoducho nemáme. Chápete? Nemáme ... Musíme tu hasiť dôležitejšie veci ako je armáda. A bez urážky aj keď si budete o sebe akokoľvek namýšľať aký ste dôležitý, tak pre väčšinu bežného obyvateľstva SR sú iné veci dôležitejšie. Bez urážky. Pre vás asi je najdôležitejšia armáda, pretože z nej žijete. Ale objektívne ide na armádu (kôli NATO) pomerne vysoké HDP.
Potom napr. rezorty ako zdravotníctvo a školstvo majú z HDP najmenej z členov EÚ. To je podľa vás v poriadku? Fajn nech sa to zakonzervuje. Na dnešnú situáciu sa vojaci nemajú zle. Vždy by sa mohli mať aj lepšie ale zle sa nemajú.
Možno si to podľa zákona zaslúžia. Aj sudcovia si zaslúžia podľa zákona každoročné navýšenie platov o cca 300€. Je to OK? Ľudia Majú toho plné zuby. Žijú od výplaty po výplatu a nevidia východisko ... a potom takéto správy.
Prečo jednoducho jedna skupina má chápať situáciu štátu a iná nie?
ja som niekde písal že máme super armádu? a toto robí vo výskume...
Čo ste s tým chceli povedať?
chalani v misiach to majú slušne zaplatené? na misiach sme iba "chudobní príbuzní" s platmi aj s vybavením...
Na pomery našej krajiny to majú super zaplatené. Fajn, tak si dajte platy ako američania. Nakúpime vám vybavenie (ozaj ako to dopadlo s tým vojakom 3. tisícročia?) ale že krkne celý rozppočet ... to vám vadiť nebude?
Na to v akom stave je krajina majú vojaci nadpriemerné benefity. To je fakt. Nehovorím, tí čo boli na misiách nech ich majú. Ale nie plošne celá armáda. Sú tam "armádne profesie", ktoré si ich nezaslúžia.
Ak by sa znížil rozpočet obrany, tak by automaticky zostalo na iné rezorty. To je fakt, to je matematika. Iná vec je, že by sa to rozkradlo. Pri dvoch letuschopných nadzvukových stíhačkách mať generálny štáb leteckých síl s počtom generálov väčším ako počet stíhačiek .... prepáčte pri všetkej úcte tých vojakov čo sú napr. na misiách ... je to hranie sa na vojakov. Čo si mám o tom myslieť?
Čo hovoríte vy nato, že sú školy, na ktorých je viac učiteľov ako žiakov? Zrušiť jednozanČne!!! Alebo?
Mimochodom, nikdy, rozumejte nikdy som tu na diskusii nikoho ani len náznakom nepovažoval za menej cenného či hlúpejšieho a pod. To že pracujem vo výskume je dar. Tak ako niekto nemôže za to, že niektorým veciam nerozumie, tak ja nemôŽem za to, že im rozumiem.
Pani erika ...
Viete koľko je rozvrátených rodín, pretože živitelia museli, jednoducho MUSELI odísť za praćou do zahraničia? Garantujem vám, že je to väčšie číslo ako u vojakov. So svojím povolaním sa tu neuživili. Každý to chápe, transformujúca sa ekonomika, šetrenie, konsolidácia .... fajn. Všetci chápeme, ale vojaci sa nemajú zle. Fakt na naše pomery sa nemajú zle.
Do čerta to neviete pochopiť, že niektorí tu už fakt živoria napriek tomu, že odvádzajú službu spoločnosti?
To im fakt poviete, že nemali si vybrať také povolanie? To im poviete, že vojaci majú nevýhody? To im poviete, že ich nepotrebujete? Že keď vyjdú do ulíc tak sa nič nestane?
Tak prečo napríklad sestričky v prípade štrajku budú súdené. Pracujú za minimálnu mzdu. To ste ľudia už fakt slepí čo sa tu deje? Posilňovanie súdov, vojakov ... mňa to desí.
Prosím vás a kedy naposledy ma tá naša armáda ochránila pred tou cudzou? No uveďte fakty. Nech sa zasmejeme.
Apropo:
S tými našimi dvoma stíhačkami a pár tankami sa mi hneď lepšie spí. Budem na to pamätať. Máme "relatívny" kľud pretože sme v NATO a nie kôli tomu, že máme super armádu. Klobúk dolu pred chalanmi na misiách. Ale tí to aj majú slušne zaplatené. OK. Nič proti tomu. Ale armáda je prepletená zašivákmi, ktorí často najviac ukazujú akí sú dôležití.
ale keď tak čítam názory jednoho výskumníka...ani vysoká škola nie je dôkazom vyššieho vzdelania a inteligencie...
Najmä ak nesúhlasí s vašim názorom na "neuveriteľne ťažkú a namáhavú" prácu vojakov. :D
Tak ste to mysleli?
Prestaňte tu láskavo povyšovať svoje povolanie nad ostatné ...
Pravda je a to nevyvrátite, že vojaci si u nás žijú nad pomery toho, čo dokáže krajina vyprodukovať. A aby ste vy mali svoje "zaslúžené" benefity tak niekto musí čušať a makať za paŕ drobných. Napríklad zdravotné sestričky.
Vieme na čom sme. Ok. ďakujeme. My všetci, ktorí nie sme tak "vzdelaní", potrební, úžasní, cvičení .... my si nezaslúžime slušne žiť. My budeme svoje povolania vykonávať z lásky k vlasti. Z presvedčenia a z morálnych zásad. Keď vy pôjdete na "zaslúženú" dovolenku k moru za to, že vám MôŽU dať každý deň fúkať, že vás MôŽU poslať hladať stratené dieťa, že máte služby, že muséte vypisovať majetkové priznania, že nemôžte byť v odboroch a v pol. stranách (to je fakt teda veľká nevýhoda ..) tak nám ostatným "looserom" prosím aspoň zakývajte z lietadielka. A môžte sa usmievať, že ste s nami pri svojej múdrosti a rozhľadenostio vybabrali.
Prajem príjemný deň.
Viete čo? Kľudne vojakom zdvojnásobme platy a výsluhové dôchodky navrhujem po piatich rokoch s tým, ze môžu naďalej pracovať. Neviem čo by sme im ešte ... proste dajme im čo chcú. ...
ALE. Láskavo nepýtajte na tento váš "humanizmus" a "sociálne istoty" prostredníctvom daní peniaze od ľudí, ktorí tie výhody nemajú a musia na tie vaše "výsady" tvrdo pracovať. Ja sa prikláňam k tomu, že moje peniaze a dane by som radšej videl v rukách sestričiek a učiteľov. Radšej ako v podobe ďalších benefitov u vojakov, ktorí veru netrú biedu. Ti je všetko. Je to môj legitímny názor, na ktorý mám ako platca daní snáď ešte v tejto krajine právo....
Prosím, uveďte mi kde ste to vysvetlili a tie urážky si láskavo odpustite. Ja vás neurážam.
No brutal. 23 učiteliek a ja jediný chlap. Po čase mi došlo, že pre mnohé decká bol kontakt so mnou jedniným kontaktom z dospelým chlapom. Mnoho detí vychovávali matky. Keď aj boli z kompletných rodín, tak otcovia často na týždňovkách či na turnusoch v zahraničí. Tie deti nemali žiaden kontakt z otacami, z chlapmi.
Je to na dlho, ale školstvo potrebuje chlapov.
No a nevidieť problémy v zdravotníctve ... tak to si gratulujte, že ste zdravý.
Na obranu ide (aj vďaka tomu že sme v NATO) porovnateľné HDP ako v krajinách, členoch NATO. Na školstvo a zdravotnísvto ide na SK z krajín EÚ najnižšie percento z HDP. Neviem, či pod nami sú už len Bulharsko a Rumunsko. Dá sa to nájsť na nete.
Môžete nesúhlasiť s prístupom učiteľov k práci. Veľmi by som bol zvedavý aký prístup by zvolili napríklad vojaci pri učiteľských platoch. Tie platy sú strašne nízke. Chlapi nemôžu pracovať ako učitelia, poretože neuživia rodiny. To je fakt. A to je ZLE.
"Naviac ja som si nevšimol že by malo školstvo, alebo zdravotníctvo nejaké extra problémy..."
Prosím vás otvorte si oči. Ak absenciu chlapov - učiteľov nevnímate ako problém, tak vám slušne vravím, že je to brutálny problém. Mal som tú česť učiť prácu s PC asi pol roka v jednej ZŠ. Vypadla im učiteľka - rizikové tehotenstvo a nemal to tam kto učiť. Ja som sa pra´ve vrátil zo zahraníčia a chcel som si od výskumu oddýchnuť. Z pasie som to vzal a pomohol riaditeľke "zaplátať" to miesto.
Odporúčame