Vážený pane, Vy máte svoju vieru a ja svoju. Obaja máme na to právo. Rešpektujme navzájom prosím to, čo rešpektuje u človeka samotný Stvoriteľ. Každý máme od Boha slobodnú voľbu ako naložíme so svojimi životmi ale súd nechajme na Boha.
"Pane, a kedy sme ťa videli hladného a nakŕmili sme ťa, alebo smädného a dali sme ti piť?" - Mat. 25:37
Kráľ im odpovie: "Veru, hovorím vám: Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili." - Mat. 25:40
Ja svoju vieru vnímam tak, že svoj vzťah k Bohu mám reflektovať vo vzťahu k ľuďom. Som veriaci človek, no narozdiel od Vás nemám potrebu to kričať do celého sveta. Leda ak svojim správaním. Veľmi si vážim človeka, čo dokážem citovať a presne zaradiť pasáže Písma (vyžaduje to fakt veľa času a vytrvalosti) ale viete, viac si cením človeka, ktorý dokáže tieto pasáže preniesť do svojho života. (Môžem porovnať, a jednoznačne to druhé je ťažšie :-) ).
Prajem príjemný deň.


