Ľudia im doslova uskakujú z cesty: Poľské nákladiaky sa premávajú po kysuckých cyklotrasách
jontek, problém je niekde inde - frame nemôže za to, že si si zvolil vrchnosť(napr. starostu), ktorý nevie čítať a nepozná zákony. Prečo nevyhovel tebe ako jedincovi, ale vyhovel desiatkam ľudí, napr. cyklistom - tak si to musíš vyriešiť sám a presvedčiť o tvojej pravde aj ostatných, aspoň toľko občanov ako je cyklistov, prípadne aj viac. Zo zákona musíš mať prístup k svojmu domu a nehnuteľnostiam a toto ti musí zabezpečiť ten starosta. Pripadá mi to nemiestne ťa poučovať, ale musíš konať a dožadovať sa u vrchnosti svojich práv. Chápem ťa, ale keď budeš mlčať, ako sa hovorí: nemému dieťaťu ani vlastná mať nerozumie. Držím ti palce, aby si uspel.