Rusko vyhlásilo, že bude pokračovať v agresii voči Ukrajine
Náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl Valerij Gerasimov vyhlásil, že agresorská krajina má v úmysle pokračovať v útočných akciách proti Ukrajine.
Zdroj : Gerasimov, citovaný ruským ministerstvom obrany
„Plnenie úloh ŠVO Spojenou skupinou síl bude pokračovať vykonávaním útočných operácií. Dnes si v pokynoch na jesenné obdobie objasníme úlohy skupiny síl.“
Gerasimov uviedol, že „cielené hromadné palebné útoky pokračujú“, údajne „výlučne proti vojenským objektom a objektom vojensko-priemyselného komplexu Ukrajiny“.
Podľa neho sa prioritne zameriavajú na podniky vyrábajúce raketové systémy a bezpilotné lietadlá s dlhým doletom.
Taktiež uviedol, že „strategická iniciatíva leží výlučne na ruských jednotkách“.


