Rusi masívne zaútočili na Poltavskú oblasť – sú tu zásahy, ľudia sú bez elektriny
Ruské jednotky v noci 19. augusta spustili masívny úder na Poltavskú oblasť - v 2 okresoch došlo k zásahom a padajúcim troskám, viac ako 1,5 tisíc odberateľov zostalo bez elektriny.
Zdroj : Predseda OVA Volodimir Kohut na Telegrame
„Dnes v noci nepriateľ masívne zaútočil na Poltavskú oblasť. Zásahy a padajúce trosky boli zaznamenané v okresoch Kremenčuk a Lubny. Administratívne budovy miestnych podnikov energetického sektora boli poškodené.“
Podľa Kohúta nedošlo k žiadnym obetiam, ale v dôsledku útoku zostalo bez elektriny 1 471 bytových a 119 firemných odberateľov v okrese Lubny.
„Jednotky Štátnej záchrannej služby a energetického sektora pracujú na prekonaní následkov útoku,“ uzavrel šéf OVA.


