Tí, ktorí žijú v obciach, môžu chodiť vykonávať potrebu do polí a možno sa nakoniec dostanú aj k nejakému zdroju vody – aj keď nie pitnej. Tí, ktorí žijú v mestách na vyšších poschodiach panelákov, sú však bez šance.
V Doneck a v Makijivke voda tečie len raz za tri dni. Miestni závidia obyvateľom severnejšie položených obcí, ktorí môžu splachovať záchod častejšie – raz za dva dni
„Bežná vec je, že ľudia v Donecku si pod seba do záchodovej misy kladú vrecko. Tí normálni potom vrecko vyhodia do smetiaka, tí nenormálni ho vyhodia z okna. Video a fotky tu zverejňovať nebudem,“ napísal Cariov
Ľudia v komentároch ho upozorňovali, že starší ľudia z vyšších poschodí skrátka nemôžu s každým vreckom schádzať na ulicu
„Doneck je v mojej pamäti mestom ruží. Za sovietskych čias sa banícke mestá zásobovali prednostne. Tak to bolo vždy, ale nie teraz. Tragédia trvá už desať rokov,“ uviedol Kremľu oddaný Cariov. Prvý raz sa tak odvážil nazvať obdobie, počas ktorého mesto ovláda Moskva, tragickým


