Kontrast medzi tým, ako si premiér fúkal svoje bobo, a tým, ako vzápätí mávol rukou nad krvou troch desiatok civilistov zabitých ruskými raketami v nedeľu v ukrajinskom meste Sumy, je taký obrovský, že to hádam aj prekračuje možnosti vyrovnaného jedinca.
Okrem toho takýto kalkul spôsobil aj zopár praktických problémov. V prvom rade sa vďaka zverejneniu krvavých dôkazov pripomenulo, ako sa všetci s Kaliňákom a Ficom na čele úplne vykašľali na systematické, pokojné a hodnoverné informovanie o zraneniach postreleného predsedu vlády. Blábolili o organizovanom útoku, ale žeby povedali, čo sa vlastne Ficovi stalo, to nie. Až do chvíle, keď Kaliňák akoby náhodou ukázal fotky s dôkazmi v rozhovore s influencerom.
Alebo druhý problém – aký amatérsky ignorant si vlastne dovolil naložiť dôkazy z miesta činu vlastnými rukami do svojho auta? Aha, že to bol dvojnásobný minister vnútra, ktorého Robert Fico označil za najlepšieho v histórii? Tak pardon.
dennikn.sk


