Ministerka Šimkovičová navyše uviedla, že tuto zmluvu podpísala Kusej vtedajšia zástupkyňa Alexandra Homoľová, ktorá na to nemala údajne nemala platné oprávnenie.
Zamestnanci reagujú, že odkaz na zlý paragraf nerobí právny úkon neplatným. Spomínajú vymenovací dekrét Alexandry Homoľovej, ktorý priamo uvádzal, že "zástupkyňa generálnej riaditeľky koná v mene SNG vo všetkých veciach vo vecnej pôsobnosti generálnej riaditeľky, ktoré jej boli generálnou riaditeľkou delegované“.
Priamo a jasne podľa nich odkazuje na organizačný poriadok. Zároveň vymedzuje Homoľovej právomoci.
Čítajte viac: https://kultura.sme.sk/c/23423076/simkovicov…


