Na uchopenie určitých skutočností však nestačí konať z pozície moci a treba aj trocha fištrónu. Totiž, bolo by nielen ľudsky, ale aj politicky správne nevyrábať maléry tam, kde nie sú na nič užitočné, ale zato aspoň ide o život. A ak aj Šutaj Eštok uplynulý týždeň autenticky nerozumel, prečo by sa mal porúčať z funkcie (a namiesto toho mňaukal, že je obeťou „mediálnej štvanice“), teraz už musí chápať aj on, že tu už nič neoklame. Že problémy len zametali pod koberec, súc zaneprázdnení demolovaním spravodlivosti a polície, je neodškriepiteľné.
A tiež je užitočné vyzbrojiť sa onakvejším štátnym tajomníkom ako zberačkou funkcií Luciou Kurilovskou, ktorá by správne mala chodiť po kanáloch najneskôr odvtedy, ako sa na ňou vedenej policajnej akadémii porušovali pravidlá tak, že študentka skončila na vozíčku. Práve Kurilovská je podpísaná na bezočivých odpovediach Dobrovodskému.
Títo pajáci sú nielen hanba, ale najmä bezpečnostné riziko.


