Nevieme, prečo by sme ju mali stavať; nevieme, prečo sa oplatí viac ako kúpa elektrickej energie za trhové ceny; nevieme ani to, kedy sa všetky investované peniaze vrátia naspäť. Jediné, čo vieme s istotou, je, že sa tak deje, lebo sa Robert Fico rozhodol.
Presne tak ako pri trinástych dôchodkoch za takmer miliardu ročne, energopomoci za štyristo miliónov a najnovšie už aj pri oživení hlinikárne Slovalco, ktorej jediným ekonomickým zmyslom je, že jej spolumajiteľom je Penta.
Robert Fico tu tri roky po sebe spolu so svojím ministrom financií Ladislavom Kamenickým vyššími daňami a odvodmi konsoliduje verejné financie spôsobom, že výsledkom je stále pätpercentný deficit, a popritom od stola rozhoduje o megalomanských výdavkoch, akoby sme sa topili v prebytkoch.
Len tak, s ľahkosťou neuznaného génia, ktorý na staré kolená pochopil, že nie je dôvod nechať sa ničím obmedzovať. A naozaj, vyzerá to tak, že nie je nikoho, kto by ho zastavil.

