235. deň: Američania a Briti cvičia Ukrajincov už dávno, rýchlo sa pridáva aj EÚ
Sobotňajšia streľba na vojenskom cvičisku v Rusku, pri ktorej bolo podľa oficiálnych informácií zabitých 11 ľudí a 15 bolo zranených, sa odohrala po tom, čo jeden z veliteľov povedal Alahovi urážlivé slová, informuje v nedeľu nezávislý portál Meduza.
Novinársky projekt Astry, ktorý cituje Medúzu, uviedol, že streľba mohla byť sektárska. Astra sa odvoláva na jedného z armády, ktorý tvrdí, že bol svedkom incidentu.
Konflikt sa začal tým, že traja vojaci – Dagestan, Azer a Adygejec – chceli „napísať správy, že už nechcú slúžiť, pretože to nebola ich vojna“. Jeden z veliteľov - podľa partnera webovej stránky , podplukovník A.Lapin - "všetkých zhromaždil" a povedal, že "je to svätá vojna".
Potom, ako tvrdí svedok, vojaci z Tadžikistanu vyhlásili, že svätá vojna je vojnou moslimov proti neveriacim. V reakcii na to mal Lapin nazvať Alaha „slabochom“ alebo „zbabelcom“. Veliteľ mal povedať: "to znamená, že Alah je zbabelec, ak ti nedovolí bojovať za túto krajinu, ktorej si zložil prísahu."