Lukašenko v odpovedi na otázku: „Ako môžu Zelenskyj a Putin dosiahnuť mier?“ povedal: „Myslím si, že situácia, ktorá sa vyvíja... ich bude tlačiť k dosiahnutiu tohto mieru.“
Poznamenal, že v prípade eskalácie „to nebude pre Rusko dobré“, pretože do vojny bude vtiahnutých „ešte viac ľudí“.
Lukašenko tiež povedal, že „akákoľvek vojna končí mierom“.
Podľa Lukašenka „Zelenskij musí pochopiť a chápe, že by sa to mohlo skončiť aj bez Ukrajiny.“
Samozvaný prezident Bieloruska tiež spomenul záruky s tým, že vie, o aké záruky sa Rusko usiluje.
A táto vojna skončí mierom. Čím skôr, tým menej ľudí zomrie.“
Lukašenko vyhlásil , že verí, že Ukrajina nakoniec súhlasí s mierovým plánom navrhnutým USA.
Vyjadril tiež presvedčenie, že vojna, ktorú Rusko rozpútalo proti Ukrajine, sa v blízkej budúcnosti skončí.

