Pre srdcom komunistov, udavačov, príslušnikov VB, LM, ŠTB a samozrejme našich ľudí.
Pre srdcom komunistov, udavačov, príslušnikov VB, LM, ŠTB a samozrejme našich ľudí.
Ešte si zabodol, započítať reálnu cenu všetkých nehnuteľností, ktoré SP prevádzkuje, tie sa postavili len z vybratých odvodou, ano odpisujú sa 50 rokov, ale suma, ktorú uvádzaš sú len časť prevádzkových nákladov t.j. mzdy a odvody všetkých zamestnancov a priame náklady na prevádzku t.j. elektrina, plyn voda. Nekonečne predražené software od externých firiem, často umyselne nekompatibliné..servis atd. Na to aby sa dalo reálne posúdiť finančné náklady poisťovne musel by sa spraviť audit. To čo uvádzam je odhad okopírovaný od ľudí, zaoberajúcich sa develpmentom, stavbami, prenájmami a auditmi. Rozpočet na rok 2022 https://www.socpoist.sk/ext_dok-04_priloha_n… je cca 10 milard € a 1,8 - 2 milardy € sú peniaze, ktoré sa nepoužijú na vyplatenie dôchodkov.
Na teba sa zdá sa už uvarila, lebo všetci sú pre teba zločinci, len sa uvarila málo, taký ako ty a tebe podobní t.j. v súčasnosti srdcom komunisti a v minulosti aktívny komunistri by už dávno nemali dostaávať nič, ale tak po socialisticky dôchdky do 300 € zmenšiť 1:5 a dôchodky nad 300€ 1:50 resne tak sa minulá generácia zachovala k živnostníkom a podnikateľm. Samozrejme znárodniť vám osobný majetok presne tak ako to robili vaši otcovia a dedovia. Ste len obyčajný špekulanti, egoisti a parchanti.
Dôchdky, aby boli dlhodobo udržateľne, musela by sa zrušiť kamenná a papierová soc. prerozdeľovňa. Stovky budov, ich prevádzka, kúrenie, údržba, voda, upratovanie, stráženie....atd. ukrajujú vybraté peniaze na dôchdky. Tisíce zamestnancov, vedúcich a riaditeľov sú ďalšie obrovské výdavky. Ročný odhad týchto výdavkov je medzi 18 - 20%, zo všetkých vynútene zaplatených peňazí odvodov do SP. Ak môžu už roky jestvovať elektronické banky z veľmi obmedzeným počtom kontaktných a info. centier, určite by to fungovalo aj v prípade molocha soc. poisťovne, ktorá je v podstate prerozdeľujúca banka. Druhé opatrenie, zaviesť percentuálny podiel z mesačne zaplatených všetkých odvodov. Úplne rovnako ako sa odvody platia t.j. percentuálne. Nie ako v súčastnosti, že výmery sú abslutna suma, ktorá sa pravidelne valorizuje. Samozrejme uvedé dve systémové zmeny by pripravili o prijmi desaťtisíce zamestnacou SP a ďalších u ktorých si SP objednáva služby.
kapitán Danko, prestal podávať osobné hlásenia v ruskej dume, a z údajných priateľov sú nepriatelia. Čudné pravidlá má to "ruské" priateľstvo. Mne to príde, ako vazalstvo/otroctvo. Buď budeš robiť, tak ako chce rus a ak nie si nepriateľ.
1,2 milóna voličov opozície nie je 99% slovákov.
Tí čo opakovane neprišli do roboty, boli v base za príživnictvo, ale na Oremburg mohli ísť len preverení straníci, to že vedeli zvárať bolo nevyhnutnou podmienku,
V 90 rokoch za Mečiara.
Nefunkčú teóriu plnú utopistických bludov a lží nie je možné uviesť do praxe.
Len si zabudol napísať, že na Oremburg mohli ísť len preverené straícke kádre s protekciou. Zaujimavé, že si si nekúpil sovietskeho bujaka-ladu, ale v tuzexe odporného imperialistického renauta, ktorý údajne vyrobil vykorisťovaný francúzky robotník.
Zaujimavé, že ak sú pri moci vaši politickí odporcovia, zrazu ste chudáci o ktorý sa nik nestará. Keď Mečiar a Fico pridávali na dôchdkoch, prídavkoch a ďaľších dávkach centy, alebo 1.30 všetci ste boli ticho a krochkali pri pohľade na Fica, ako ide údajne na nočnú k robiť vkladača-lopatu, len ste v tom ošiali blaha zabudli, že ta natáčal reklamný šot pre vás jeho nekritických obdivovateľoch a voličov.
Zo zjazdových prejavov a záverov, ktoré nás učitelia nútili sa učiť naspamäť a z ulianivových kníh, ktoré ospevovali to jeho chorobné bludárstvo a táranie komunizmus.
Ano boli aj podnikové rekreácie. Cestovký boli dve ČEDOK a nejaká družstevná a o takýchto zájazdoch vždy rozhodovala miestna podniková organizácia KSČ a pridelovalo sa k rôznym životným lubilejám, nemohli ísť npr. deti a samozrejme potrebné devízové povolenie zabezpečila podniková ROH. Vy myslením komunisti nemáte problém klamať, polovičato spomínať a zavádzať. Väčšinou rozprávate o bytoch zadarmo, ale o úplatkoch, poradovníkoch, protekciách mlčíte aj pred vlastnými deťmi, alebo len darebácky skonštatujete, no taká bola doba a ja som sa mal dobre. Ani do sovietskeho zväzu ťa nepustili individuálne a na dedinu vôbec, pekne pod kontrolou sovietskej milície organizovaný zájaz "potemkinovo mesto na propagáciu socializmu.
Väčšinu života som prežil v socialistickej diktatúre neschopenkov, príživnikov t.j. proletariátu. Z argumentmi a ľudmi vašeho myslenia je to neriešiteľný problém, lebo pre vás argument je len to čo sa zhoduje s vašim myslením a názorom. O komunizme si už čítať nemusím, mám z neho odpornú a povinnú štátnicu a presne poznám komunistické lži, bludy a demagógiu. Myšlienka komunizmu je úplne chorá a nerealizovateľná. Syfilitik ulianov vyplodil zo svojeho chorého nenávistného mozgu vetu: "Kto nepracuje, nech neje", ale sv. Pavol povedal: " Kto nechce pracovať, nech ani neje" Predpokladám, že vy osobne medzi tými dvomi vetami nevnímate žiady rozdiel.
Do Juhoslávie sa mohlo ísť len na devízový príslľub a samozrejme preverený člen KSS, ŠTB, lebo súdruh Josif Bros Tito umožňoval z Juhoslávie odísť npr. do Rakúska, alebo Nemeckej Spolkovej republiky, čo súdruhovia právom považovali za hrubé opovrhnutie ich úsili vychovať nového socialistického človeka t.j. štátneho príživnika, ťažko ekonomicky závislého na socialistickom systéme.
Takí, ako Stanko túžia len po jedinom socialisticky pracovať (v práci zábava, pitky oslavy a občas práca) a samozrejme kapitalisticky žiť, ale podľa vymyslených filmových scenárov, predvádzania majetku...atd.
Za Mečiara a Fica nebolo "lepidlo potrebné" naši ľudia, štátny rozpočet a eurofondy. Ktovie ako by sa reálne chovali, keby boli odkázaní, len na oficiálnu štátnu mzdu?
Za vlád Mečiara a Fica a prezidentovania Šustera a Gašparoviča som mal takmer 20 rokov pocit rovnaký a ešte sa k tomu pridávalo opovrhhovanie "našimi ľudmi", ktorí si údajne jediní zaslúžia istoty užívať si cca 40% úplatky za štátne zakázky z daní a dotácií z EU. Predpokladám, že aj vy osobne ste bol v tejto skupine občanov SR t.j. príjemca, prirodzene očakávam že všetko popriete a ako srdcom komunista a rovnostár budete s úsmevom klamať.
Stavali, stavali? Hrubá stavba v 70 rokoch stála 120 - 150 000 Kčs, pri platoch do 3000 Kčs, ťažký priemysel, zbrojarstvo a bane, nerátam ťažbu uránu a tkzv. rekordérov. Takže min. 15 - 20 rokov šetriť, alebo pôžička. Ďalší problém, stavebný materiál. Každoročne k 1.1. bolo ešte nevyrobené už vybilancované na štátne stavby. Riešenie, známostná ekonomika, alebo naši ľudia, kto nekradne okráda rodinu. Samozrejme, tak si bol a nielen ty vychovaný a po tom túžiš dodnes. Prosto morálny profil budovateľa socializmu a komunizmu. Dnes ste za obyčajných zlodejov a bezcenných niktošov, vtedy ste boli niekto, lebo známosti a nedostatková ekonomika.
Neprezýval by som ich proruskými blbečkami, oni sú len srdcom a mysľov komunisti a rovnostári a rusku fandia ako športovému klubu, dôvod sú to noví ľudia vychovaní socializmom a demokracia je ich osobný nepriateľ.
Odporúčame