Pani domacej musim osobitne popriat pekny den a keby len to, vsetky pekne dni. Za to, ze nas prichylila ako sirotky k sebe:-).
Na oplatku ju zase mozno niekedy v buducnosti prichylime aj my.-).
Pani domacej musim osobitne popriat pekny den a keby len to, vsetky pekne dni. Za to, ze nas prichylila ako sirotky k sebe:-).
Na oplatku ju zase mozno niekedy v buducnosti prichylime aj my.-).
Vsimol som si uz minule, ze si zaregistroval tych 100 fasciklov:-).
Lepsie by vsak bolo, keby to uz bolo len 5 fasciklov a vacsina poznamok zapracovana do schem. Potom by to so mnou bolo naozaj na slakatrafenie:-).
Ale kamarat Rudko sa zvycajne velmi tesi na moje teorie, je ochotny dat aj pol majetku a dceru za to, aby som len pisal a pisal:-)
Nie je zly napad. Uz som to raz pisal, ze slnecne panely by sa mali stavat nie na polnohospodarskej pode, ale najma v arealoch priemyselnych parkov, alebo popri cestach, kedze ich okolie je aj tak znecistene.
A nech si len motoristi jazdia pomedzi panely, tretinou oni znecistuju prostredie. Nieze este kvoli vysokej spotrebe benzimu a elektriny sa znicia aj krasne useky prirody.
Nemam nic proti pamatniku.
Ale asi by bolo prekvapenim, keby sa objavil aj pamatnik ludom, ktori zachranili Palestincanov pred izraelskym zabijanim. Alebo ktori zachranili nejakych ludi pred americkym zabijanim.
owi, na rozdiel od Teba som len omylny, nedokonaly cloviecik:-). Preto sa rad necham poucit mudrym kmetom:-).
To nie je o fungovani ekonomiky, ale o ich vysokej spotrebe, ktoru financovali a financuju okradanim inych krajin. A dnes sa da povedat, ze celej Zeme, kedze sa prepocitalo, ze ludstvo uz zije na dlh. Teda neefektivne, prejeda si svoju buducnost a existenciu.
Nuz, z hladiska fungovania spolocenskeho celku to nie su hlupe zakony, to len z uzkeho individualneho pohladu sa tak mozu javit.
Neplatenie dani ohrozuje fungovanie spolocenstva ako celku, teda ohrozuje vsetkych ludi.
A to, ci spolocnost pride o jedneho cloviecika, pre jej fungovanie nie je az take zavazne. Nechce, aby sa ludia vzajomne zabijali, ale prezitie ludstva to neohrozi, ak bude na svete menej ludi, prave naopak.
Dnes som cital zaujimavy clanok o tom, ze aj bankari poukazuju na to, ze superbohati ludia patria k zlym ludom. A sprostejsim ako je priemer.
owi, Ty betar, hned si zbadal moju chybicku:-). Nuz, vyber si.
Ale teraz mi zostava len filozofia, moja laska sa tula kdesi po svete a ani pohrozenie, ze budem neverny, ju neprinutilo sa ozvat:-). Takze mi zostava len filozofia a sekera. Dobre kombinacia, nie?
Nuz, ak ju zacnes pouzivat na rubanie zeleza, mozno sa tym zacne zaoberat tym vedcov, preco zrazu sekera stratila svoju kladnu funkciu:-).
Komu sa to zda zlozite, tak to poviem na jednoduchom priklade. To je akoby sme povedali, ak zohrejeme vodu na100 stupnov C a ona sa buri proti starej kvapalnej vazbe, ze kvapalna vazba pri vode nefunguje.
Je to presne ako s kapitalizmom. V r. 1928 koncila jeho klasicka podoba laissez-faire, odvtedy moze fungovat len ako regulovany, so silnou socialnou sferou, teda s mnohymi socialistickymi prvkami. Co bolo spojene najma s keynesianizmom po Velkej hosp. krize.
V 80. rokoch sa objavila kritika keynesianizmu, vraj nefunguje. Nuz, to je presne to, co na Kube. V minulosti to bolo v poriadku, pre dnesok sa to prezilo a treba ist dalej. Revolucia, aj ked v inom chapani pokracuje.
Ajajaj, tu sa zase ukazuje hlboka poznatkova nerozvinutost zapadneho spolocenskeho poznania. Ved je to prirodzene. Opakujem to tu dennodenne, ze kazdy system funguje odtial-potial, urcita materialna kvantita je spojena s urcitou kvalitou vazieb. Ak zohrejeme vodu na 100 stupnov, jej dovtedajsia kvalita vazieb nefunguje, musi ju zmenit.
V r. 1988 sa socialisticky system dostal do krizy, nie preto, ze bol zly, naopak, tym, ze vzrastla jeho kvantita, nutne musel menit aj socialne vazby, strukturu. V r. 1998 socialisticka epocha skoncila. Aj socializmus teda musel prirodzene menit svoje socialne vazby, reagovat na zmeny kvantity. Tak ako to urobila Cina, ze previedla velku cast statneho vlastnictva na samospravne.
Teda ak dnes ten system nefunguje, neznamena to, ze v minulosti bol nespravny. To akoby sme povedali, ze nevolnicky system bol nespravny, kedze dnes by nefungoval. A uz vtedy mohol byt zavedeny kapitalizmus, socializmus, ap.
Pengy, ahoj. Neboj, vsak sa nestratime. Ak aj pridem po 15-tom, tak vas niekde najdem.
Musim zase narubat zo dva rady, aby bolo na dva mesiace. A aby sa malo kde nove drevo z dvora ulozit.
Abece, nemusis sa bat, so sekerou narabam mozno lepsie, ako s filozofou:-).
Pekny den, sudruhovia.
Na par dni vas opustim, ked pridem, dufam, ze si nebudete robit zle v novej debate:-).
Vznikom demokracie? Demokracia vznikla uz pred 2500 rokmi, takze asi tazko:-).
Ale myslel si zrejme navratom ku kapitalizmu. V kapitalizme je problem, nie v demokracii. Inak by to vypadalo tak, ze demokracia je zlo, diktatura dobro.
V skutocnosti to zavisi od konkretnej situacie. Pre dnesok je burzoazna demokracia uz zastaralym typom demokracie, preto z nej vyplyvaju negativa.
No, ak sa budu poslanci SaS spravat ako ne-poslanci, velmi lahko sa to moze stat. Pretoze budu niekde roztulani, mozno len si len odkocia na obed do Svajciarska a zabudnu, zeby mali sediet v parlamente.
To len svedci o tom, ako si vazia pracu poslanca. Taketo pripady by mali byt riesene.
Ono je to celkom mozne, ze utok na Dvojicky spachala Al-Kajda. Ale za spoluprace CIA.
Tato organizacia vznikla za podpory CIA, aj su zname kontakty medzi nou a CIA a pakistanskymi tajnymi sluzbami.
Odporúčame