Tiež som nad tým mudroval.
Naša slovenčinárka nám zdôrazňovala dôležitosť každej čiarky na príklade obesenia Jánošíka. Rozhodnutie najvyššieho vládcu vraj bolo:
Obesiť nie, omilostiť.
Nejaký úradník ale dal čiarku na nesprávne miesto, takže do Liptovského Mikuláša prišla správa:
Obesiť, nie omilostiť.

