Štát podporuje domácich podnikateľov – a tak to má byť, aj keď by to Číňania, prípadne aj Česi, možno urobili lacnejšie.
Štát podporuje domácich podnikateľov – a tak to má byť, aj keď by to Číňania, prípadne aj Česi, možno urobili lacnejšie.
Ide to aj v malých obciach, ba dokonca aj jednotlivcom – ak sú iniciatívni a nespoliehajú sa na iných
Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí. Prestaňme bojovať medzi sebou a spojme sily na to, aby sme zlepšili život sebe – od obyčajných občanov až po politikov
Demokratickú súťaž s mediálnou prevahou nedokázala súčasná opozícia využiť. Problém zrejme spočíva niekde inde.
V športe je možné všetko. Netreba hádzať flintu do žita – ani počas zápasu, ani pred ním.
Hanba je len vo vašej hlave – a v hlavách ostatných chorobných pesimistov.
Tiež môžeme špekulovať, či by USA pokračovali v neutralite – ktorej mottom bolo „nech sa Európania bijú“ – keby Japonsko 7. decembra 1941 nenapadlo americkú vojenskú základňu v Tichomorí..
Na Ficovi a Orbánovi projekt európskej obrany nezakape. Na Slovensku sa musíme naučiť spolupracovať bez ohnutého chrbta. Nie sme nevoľníci, ale občania žijúci v demokracii, kde – na rozdiel od autokratických systémov – prebieha diskusia a nik sa nemusí hanbiť za svoje záujmy ani názory.
Ruské výdavky na obranu boli minulý rok približne 149 miliárd dolárov, zatiaľ čo výdavky USA v tomto roku dosahujú 850 miliárd. Samotné NATO vynakladá približne 1,5 bilióna dolárov.
Samozrejme, že upadáme – medzi sebou sa bijeme, ale zahraničiu sa klaniame.
Preplácať si peniaze na úradné cesty by nemusel ani Šimečka – stačilo vyhrať voľby, v ktorých mal mediálnu prevahu.
Stalingrad netreba – rovnako ako ani Washington, pomenovaný po otrokárovi.
Treba viac väzníc pre väzňov, ktorých je v USA približne 2 milióny.
To, že niekto šíri nenávisť, ešte neznamená, že v nenávisti treba pokračovať.**
... nie pre otužilých!
Medzi politikmi je plno exhibicionistov, počnúc Trumpom.
Poziadal cize neposlal.
Lekári aj nemocnice sú v USA poistení, takže lekári nie sú vo všeobecnosti kvôli obavám zo súdnych sporov výrazne opatrnejší. Pokiaľ ide o úroveň zdravotníctva v USA, na mnohých miestach je vyššia, no občas aj nižšia. Všade je však zdravotná starostlivosť drahšia – a na niektorých miestach dokonca lekár úplne chýba. Pritom blízkosť k lekárovi a nemocnici je kľúčová. Žiaľ, podobný nežiaduci trend vidíme aj na Slovensku – zdravotná starostlivosť sa postupne vzďaľuje.
Keď sme začiatkom 90. rokov chceli v krajine podporiť kresťanstvo, zo zahraničia nám ponúkali aj iné náboženstvá, aby sme neboli „rasisti“. Dnes sa karta otočila – kresťanstvo už príliš nechcú, ale moslimov ešte menej. Takže určitý rasizmus je zrazu v poriadku.
Odporúčame