Kto za to môže?
Je to jednoznačné a neodškriepitelné! Bol tu chaos a marazmus. Veľký! A spôsobil to Matovič? Kdeže!
Od prvého okamžiku uchopenia vlády začala vehementne útočiť opozícia! Tá nezniesla drtivú porážku Matovičom.
Hlavným organizátorom bol jednoznačne Fico a Smer! Oni organizovali protesty! Svet bojoval proti Covidu, len u nás boli najväčší znalci v tomto odbore ! A nezaostávala ani partaj ĽSNS a Republiky. A svoju pieseň odporu nôtil aj Pellle. Dospelo to do štádia, že Matovič odstúpil a vlády sa chopil Heger. Nepokoje neustali. A keďže vláda premiéra Hegera robila súčasne reformy jednak v zdravotníctve a aj justícíi, sa % nespokojencov s vládou zvyšovalo! A to bolo to pravé, čo veľmi prospievalo opozícii a tá to samozrejme hojne využívala.
A určitú chybu urobil aj Matovič svojou neústupčivosťou a až nehorázne predraženou prorodinnou politikou! Prispela hojne inflácia , energetická kríza a vojna na UA !
Ak to celé zhrnieme, Táto vláda pracovala dobre s ohľadom na dobu v ktorej vládla.