...presne tak...bol som v tom čase v Kanade a pozeral som priamy prenos z OSN, kde k okupácii Československa vystúpil vtedajší prezident Lyndon B, Johnson...vyjadril postoj západných spojencov - velmi ostro odsúdil OKUPÁCIU ČSSR , nazval ju tým, čím v skutočnosti bola - teda okupáciou a porušením medzinárodného práva...ale zároveň povedal aj to, že spojenci budú rešpektovať medzinárodné dohody o povojnovom usporiadaní sveta..a keďže Československo v rámci týchto dohôd patrí do sféry vplyvu ZSSR, spojenci do toho nebudú zasahovať....takže táraniny o tom, že západ nezasiahol preto, lebo okupáciu považoval za oprávnenú sú v lepšom prípade nevedomosť autora, v horšom hlúposť a v najhoršom súhlas kolaboranta...


