Tazko sa robia reformy, ak sa nemoze prepustat, zefektivnit, atd. Odborari sa stali poradnym organom, zamestnavatelia na vedlajsej kolaji. Lobbizmus, klientelizmus roznych zaujmovych skupin, zdruzeni a komor, proste nikto nechcel zobrat na seba zodpovednost. Este zaciatkom roka 2017 rada pre rozpocet a menu po prvykrat pochvalila reformy a udrzatelnost verejnych financii, odvtedy vlada zacala cez priblble socialne balicky neefektivne vynakladat financne prostriedky.


