Tak to si pomotal a na základe niečoho počutého si si vymyslel konšpiráciu. Pravda je taká, že ak majú v jednom okrese 1000 nakazených a všetci majú menej ako 65 rokov tak to berú, že tam je 1000 nakazených a vedia, že nemocnicu bude časom potrebovať asi 100 z nich. Ak majú v druhom okrese 250 nakazených a všetci budú mať viac ako 65 rokov tak to berú tak ako keby tam bolo 1000 nakazených pod 65 rokov, pretože vedia, že časom z tých 250 bude potrebovať nemocnicu tiež 100. Jednoducho starší ľudia sú rizikovejší z hľadiska hospitalizácie a to je koeficient ktorý to vyjadruje aby vedeli aké kapacity majú mať nachystané. Nič viac, nič menej.


