To je o inom. V tom "múdrom výroku" nechať žiť znamená daj pokoj, neubližuj. Uviedol som to ako negatívny príklad - lebo absentuje "pomôcť".
Ak ťa hodím do jamy a dávam ti niečo skonzumovať a napiť sa vody - to azda nie je pomoc. Pomoc je napr. keď niekto odpadne alebo havaruje. Vtedy sa vraj 70% Slovákov akosi "pozerá inam". Strašné.

