Myslím, že nešlo na prvom mieste o nejaké zavďačenie sa pánovi Hitlerovi. Slovensko to celkom uvítalo, veď sa mohlo dostať k majetkom tých ľudí. Židom a psom vstup zakázaný bolo vtedy napísané y v bratislavských kaviarniach. To pán Hitler určite nechcel. Antisemitizmus tu bol silný aj predtým , nájdete ho aj u štúrovcoch a aj pred nimi.


