Boli v Poľsku,v NDR a v Maďarsku. Teda všade .A do roku 1957 aj v Rakúsku.
Boli v Poľsku,v NDR a v Maďarsku. Teda všade .A do roku 1957 aj v Rakúsku.
Po druhej svetovej vojne Husak pomohol jeho otcovi prežiť, urobil ho správcom Krasnej Hôrky teda ho zašil. Navyše Carnogursky vyštudoval najlepšiu univerzitu čo je na disidenta naozaj pozoruhodná vec.(Budaj sa potil v kotolni). Takže mal byť za čo vďačný. Tato návšteva na pohrebe vtedy len pridala len oheň do rastúcich národnostných vášní a ukázala akí sú uvedení pani pokrytci. Po roku 1969 normalizoval.Sice mnohí hovoria, že s Bilakom by to bolo horšie ale Bilak by nikdy nevedel takú dômyslelnu čistku zorganizovať. Mnohých ľudí dal vyhodiť zo strany (zničenie kariéry) čo mu oni a ich potomkovia nikdy nezabudnú. Navyše ani jeden životopisec neotvoril temu Husak a židovská otázka.Dodnes sa o tom hlboko mlčí.
No osobne si myslím, že Dubček bol pre príchod sovietskych vojsk len vhodnou zámienkou. Našli by si ju tak či tak. Boli sme jedinou stredoeuropskou krajinou kde vtedy neboli sovietske vojská a navyše s hranicou s NATO a to dráždilo Moskovských jastrabov. Také veci ako že súdruh skáče hlavičku považovala komunistická verchušska za nedôstojné ale jednoduchým ľuďom to imponovalo. Dubček bol vtedy naozaj populárny či už zaslúžene alebo nezaslúžene. Husák taký populárny nikdy nebol. Slovaci sa k nemu stavali skôr chladne aj v jeho najlepších rokoch a koncom osemdesiatich to bol už len trasúci sa dedko.
Je to skresľovanie historickej reality .Tá fotka Dubčekovi priniesla vtedy na Slovensku popularitu, čo sa nepáčilo kvôli Brežnevovi. Nebol to sice intelektuálny skvost ale snažil sa veci zlepšiť a mal aj srdce, čo zase chýbalo Husakovi, to bol len chladný intelekt. Keby žil dnes ,bol by to celkom iný človek.
Neblúznite už toľko. Churchil chcel len obmedziť ruský vplyv v stredoeuropských krajinách, teda aj u nás. Lenže už tri mesiace po skončení vojny prehral voľby.
No počas druhej svetovej vojny to bol právny koncipient s dobrou životnou úrovňou. V žiadnom nešlo o nejakého utláčaného človeka. Do roku 1943 sa do odboja nezapájal. Ak ho aj zavreli, tak ho aj hneď pustili, mal vplyvných priateľov na najvyšších miestach. Nebezpečenstvo videl skôr v Benešovi ako v predstaviteľoch slovenského štátu.Nemci na neho v podstate zatykač ani nevydali, čo je dosť zaujimavé. Vo Februari bola jeho uloha jednoznačne negativna, podieľal sa na represaliách aj proti cirkvi a národnostným menšinám.A potom prehral mocenský boj zo skupinou Viliama Sirokeho.Kedže bol právnik, vedel oddalovať procesy a zachránila ho Stalinova a Gotwaldova smrť. A potom už len hral falošnú hru. V roku 1970 nám zavrel hranice a v osemdesiatich rokoch sa zmenil na politicku trasorítku.Je dobre, že sa dožil pádu režimu, ktorý sám zavádzal.Posledne dva roky sa pozeral ako sa niči jeho celoživotné dielo. Záver: Bola to vyznamná osobnosť našich dejín ale pamätníky by som teda nestaval.
Pekná rozprávka. Za socializmu bol veľkým zlodejom sám štát a teraz jednotlivci. Proti tým máte aspoň akú takú šancu na súdoch.
Za slintačku nemôže ale za reakcie už áno.
Skutočný priateľ Slovenska a aj Roberta Fica.
Pelé v uniforme. No možno si tam príde na svoje.
Ale veď Vanceho chvália aj a predovšetkým naši konzervatívci .
Akosi je to cele nedošolichované.
Viete po tej afére zo semaforom je to viac menej politická mrtvola. Tam už aj jednoduchí pochopili, v čom je problém.
Danku chce zaviesť povinnú vojenskú službu ale nezvýšiť výdavky na armádu. Ako sa to dá?
No nie celkom objektívné hodnotenie ,keďže Anglicko dva roky bojovalo celkom samo a zátaž bola obrovská.
A vy donekonečna opakuje jednu naučenú tú istú vetu. Dajte aj niečo vlastné.
Samozrejme bolo to celé nezmysel, ľudia mali vojny dosť a boli vyčerpaní a navyše tu boli milióny ruských vojakov.
Nemyslím, že na tom tak záleží, kto bude predsedom NR. Rok nebol nikto a fungovalo to .Pravda , test bol pre koalíciu po roku úspešný ale nemyslím si zase, že práve Raši patrí medzi najviac kontroverzné osoby.
Odporúčame