Dobové dokumenty. Je tam plno vecí ,ktoré sa nemohli stať odporuje to fyzickým zákonom a aj rozumu. .
Dobové dokumenty. Je tam plno vecí ,ktoré sa nemohli stať odporuje to fyzickým zákonom a aj rozumu. .
Zbaviť sa mŕtvoly je skutočne ťažké. Skúste zabiť svojho muža a ho odstrániť aby sa nenašiel. .Zistite že hoci na rozdiel od nich mate auto ako obrovský problém .Keďže vtedy neboli auta, tie mŕtvoly museli byť hneď niekde blízko nenašli ich však. .Viem však, že Vy veríte na zázraky. Ja však nie a neviem si dobre predstaviť .Proste platia nejaké fyzikalné zákony a tie sú rovnaké pre kráľa a aj sedliaka.
Však áno. Nenávidel židov, nie fyzicky(Hitler nikdy v koncentračnom tábore nebol ale ideologicky. Nenávidel židov ale klaňali sa židovi. Predsa už v Novom zákone obvinili židov z jeho ukrižovania(vina na Vašu hlavu) aj keď trest bol jasne rímsky.
Keď ide o kráľa všetko je inač .Napríklad pán Montespan na ženu nekonečne žiarlil, robil kráľovi scény a tak skončil v lochu. Kráľ je kráľ on bol vtedy zástupcom Boha na Zemi. Pani de Mainteon bola dobrou ženou na kráľov zrelý vek(kým bol mladý ju neznášal) ale Francúzi ju radi nemali. Bol to národ, ktorý sa rát zabával a užíval si života a táto pobožná krava(takto ju oni nazývali) ich naturelu nevyhovovala . Všetky nešťastia na ňu zvalovali .Kráľa prežila a po jeho smrti musela odisť do klaštora.
Takto pani Batoryova určite robila určite niečo čo bolo v tých časoch niečo dosť neštandarné. To však neznamená, že robila hneď to, z čoho ju všetci obviňujete. Veď mnoho vecí tam jednoducho odporuje fyzickým zákonom a odpratať batalióny mrtvol no ako sa to vtedy dalo aby ju nemohli nájsť a pred súdom usvedčiť? Hodnotenie je ovplyvnené možno aj tým, že Turzo bol Slovák a to má aj určitý národnostný podtón. navyše bola protestantka a to ešte mimoriadne bohatá ,keby bola katolíčka tak by sa celý tento príbeh možno ani neobjavil.
Podľa všetkého sa niekedy v roku 1684 alebo 1685 za neho kráľa tajne vydala. Bol to asi pa´t rokov po týchto údalostiach. Kráľ mal dosť potomstva a tak sa to zdalo bezpečné. Neskôr sa to však veľmi zmenilo, začala úradovať zubatá. Keď v roku 1715 kráľ zomrel ostal len jeden pravnuk Ľudovt XV. Jeho vychovateľka nedovolila robiť obĺúbenú praktiku tých čias a to púšťanie žilou a tak vražedných lekárov prežill.
Vôbec to nepáchali na jej žiadosť Hádam si nemyslite, že by ju kráľ po tom všetkom trpel?Pani de Montespan sa len snažila získat naspať jeho priazeň, o ktorú v tom čase začala prichádzať a tak zhaňala nejake tie čáty máry.
Pani de Barry bola veľmi zaujímavá osoba. Maria Antoneita je chcela vyškriabať oči, hoci jej vlastný muž jej bol verný. Na rozdiel od svojich ostatných súčastničiek sa aj pravidelne umývala. Napokon ju aj popravili podľa mňa dosť nespravodlivo. Zapôsobilo to už negatívne a práve po nej tie popravy začínali končiť.
Sluha je sluha a pán je pán. A čo aj oni sa kúpali v krvi alebo len vo víne?
lNebola vydatá a bola dobrou vychovávateľkou jeho deti ,kráľ ich miloval a tak si našla cestu do jeho srdca. Cirkev ju všemožne podporovala. Dokonca sa u biskupa sťažovala na obrovský kráľov sexuálny apetít a aká bola odpoveď? Má mu vo všetkom v mene Boha vyhovieť. Nebolo to ľahké, kráľ sa umyl len trikrát za celý život, vypadli mu zuby, a mal nejakú pikantný mužský problém.
Aj kresťania kadekoho nenávidia. Veď v roku v 10 storočí v Jeruzaleme spáchali jeden z najväčších masakrov v ľudských dejinách. A napokon aj Hitler postupoval aj keď voľne podľa Nového zákona, veď odkiaľ sa vzala taká nenávisť voči Židom? Odtiaľ. Obvinili ich s ukrižovania Ježiša Krista a od toho sa všetko odvíjalo. Aj Vy ste práve voči kadečomu nevraživá vynášate rozsudky bez dôkazov Proste niečomu uveríte a to slepo obhajujete, opačné dôkazy Vás nezaujímajú. .Neviem, v čom progresívci až tak veľmi nenávidia kresťanov. Dokonca sem pozvala Čaputová bývalého pápeža, na nie práve veľkú radosť našich konzervatívnych kresťanských kruhov.
Nie je pravda. Už tam bola pani de Mainteon a aj pani Fontagnes .Pani Montespan mala predtým veľa pôrodov a tak nadobudla veľké rozmery a tak kráľ strácal záujem. .Pani Fontagnes pri pôrode aj napokon zomrela. Pani de Mainteon bola už staršia a deti tak nemala.
No práveže by možno nedostala. Tam už treba dať aspoň nejaké dôkazy.
Jeho milenky sa do politiky veľmi neplietli. .Trochu neskôr pani de Mainteon keď už bol starý ale to bola nábožná žena teda Vaša krvná skupina. Ludovit XIV nebol vždy ľudomil a voči poddaným tvrdý ale keď za nim došli s chemickými zbraňamii na úrovni tej doby tak ich vyhodil. Politike sa venovala veľmi neskôr pani de Pomadour, ale to bol už iný kráľ. To čo píšu v Angelike o pani de Montespan však tiež nie je pravda. Pani intrigovala tvrdo proti svojim súperkám ale nakoľko mi je známe žiadnu nezabila.
Na to Vám ja neodpoviem ale obáaťte sa s dôverou napr.na Dr. Harabína.
Tak to je správna ponuka aj keď si neviem predstaviť ,že by tam Fico aj s Blanarom naozaj osobne išli. Na to oni dvaja nemajú gule. Na druhej strane by Ukraina by bola s nimi bola bezpečnejšia, veď Rusi by svojich ľudí hádam nezabili. Ale človek nikdy nevie. Ale oni dvaja by tam aj tam aj tak nič nezistili alebo to, čo by zistiť chceli. Oprava potrubia pre bombardovanú Ukrajinu zrejme prioritná nie, pokiaľ sa nedá atraktivna ponuka.
Prišli sem rovnako ako Slovania a usadili sa na vtedy ešte dosť prázdnych priestoroch.
Odporúčame