A pošle nám za to aspoň lacnejšiu pšenicu ?
A pošle nám za to aspoň lacnejšiu pšenicu ?
Heger je totálny idiot. Ešte mal verejne poďakovať Putinovi za tú ohromnú príležitosť ktorú Slovenským podnikateľom zničením Ukrajiny spôsobil. Ale v podstate celý západ sa už teší ako pomocou "výhodných" pôžičiek a iných nástrojov "obnovy" to čo z Ukrajiny zostane skolonizujú a sprivatizujú. A to bude klinec do rakvy Ukrajinskej identite.
Porovnávať Groningen so Slovenskom môže len hlupák. Groningen je jedno z 10 najväčšich ložísk sveta, ktoré samotné by dokázalo zásobiť celú EU niekoľko rokov. Zemetrasenia tam boli keď z neho ročne ťažili okolo 100 miliárd Kubíkov plynu, teda 20- násobok našej celoročnej spotreby. Oni tam ťazili vtedy za deň viac ako celé Slovensko vyťaží za rok. Preto je nezmysel to porovnávať.
Zaplatia nám USA penále za viac ako ročné omeškanie ? Veď sme im platili dopredu.
Len aby ťa nenavštivil súdruh Budaj...
Hádam si Ukrajinci nemyslia že Rusi im budú platiť za tranzit aby za tie peniaze nakúpili zbrane a žoldnierov proti nim, to by museli byť úplne na hlavu. .
200 000 Rusov sa rozhodlo zaútočiť na 900 000 Ukrajincov na viac ako 1000 km dlhom fronte. To vychádza menej ako 200 Rusov na 1 km bojiska. A to ešte musia oddychovať ( rotovať) , zásobovať, a zaisťovať dobité územia. Takže už len tento samotný fakt si zaslúži medailu za odvahu. Alebo naopak cenu za blbosť roka. Keď Hitler zaútočil na Poľsko udreli na 500 km fronte 2 milióny Nemcov. Takže možno preto to nazvali "špeciálnou operáciou".
Inak tak málo Rusov na bojisku si priam koledovalo o trpkú prehru. Že stále postupujú, svedčí len o tom, že tá Ukrajinská armáda nestojí za nič.
Opäť kopa lží, poloprávd, propagandy a neoveritelnych akože informácií. Takže škoda aj čítať, nie to ešte z toho aj niečo vyvodzovať. Akurát keď je pre Britov problémom nízka morálka Rusov, tak im zrejme držia palce. Inak by to nen azyvali problémom, ale šťastím pre Ukrajincov.
Čo si Ukrajinci zaminovali, to má teraz prísť pomoc z EU zadarmo odmínovať ? No asi áno, veď NATO im tie míny dodalo.
A samozrejme, sprostí Slováci si zvolili do vládnej koalície Maďarov. A vidíte ako to dopadlo. Bugarove kšefty s pôdou a ďalšieho Maďara s našimi lesmi.
Jasné že Rusov nepustia do svojej politiky. Nevidíš čo spôsobil Slovák Babiš v Česku ? Dve funkčné obdobia mali premiéra Slováka a nevedeli sa ho zbaviť. Teraz dokonca hrozí že sa stane Českým prezidentom.
O čom točíš ? Veď aj Slovensko = NATO
To sú len makety Patriotov. Ukrajinci nedávno priznali že viac ako rok pred inváziou po celej krajine rozmiestnovali makety raketových systémov a systémov protivzdušnej obrany a Rusi vraj prvé týždne bombardovali hlavne tie makety. A bolo treba niečím zalepiť oči sprostej Slovači pri odvezení S300.
Niekto obyvateľom štátov NATO pekne vysvetlil ako perfektne sú chránení. Ešteže to lietadlo nemalo vybavenie na praškovanie polí a nerozprášili na nás nejaký Novičok. Ale čo nebolo včera, môže byť zajtra. Teroristi už vedia že problémy nebudú. Inak vraj v západnej Európe žijú milióny Rusov. Také Putinove spiace bunky. A vraj Východná hranica NATO je najlepšie strážená. Takže ak by leteli smerom na Brusel, to by si ich nevšimol už vôbec nik.
Mňa osobne najviac spomaľujú na tej diaľnici každodenné zápchy. Čo mám z toho že idem popri letisku 120, keď potom za Ružinovom stojím 10 minút na mieste ?
To je taký problém naprogramovať že ak je vozidlo na diaľnici a zároveň v obci tak v-max =90 ?
Ako to budú riešiť na bežných cestách ? Tiež osadia na začiatok každej dediny 50 ?
Bývajú jej okolí. Napríklad pri stavbe prieťahu Petržalkou sa menili okná na panelákoch aby pri Max. Povolenej rýchlosti 80 km/h ( vtedajšia maximálna a normovana Max. rýchlosť) sa hluk z diaľnice zmestilo povolenej hodnoty. Kto tým ľuďom vymení okná teraz keď bude rýchlosť o 50 km/h vyššia a s tým aj o viac než polovicu vyšší hluk ?
A čo hygienické normy pre hluk z dopravy ? Všetky diaľnice a RC ktoré sa u nás stavali pred rokom 2010 boli dimenzované v meste na rýchlosť 80 km/h a úmerne k tomu sa dimenzovali protihlukové steny. Takže jednoznačne sa hluk v mestách zvýši nad hygienické normy. Čo s tým ?
Zelenskyj je už ako verklik...
Svojho času som s tou firmou mal čo-to do činenia. Lenže neplatili faktúry načas a ten Artur Gevorkyan bol ešte aj drzý keď sme ho upominali. Tak sme s nimi ukončili spoluprácu.
Odporúčame